Grudziądz: Jedną z ofiar BRUTALNIE SKATOWAŁ. 37-latek na tym nie poprzestał

2020-07-30 7:54
Przestępca w kajdankach
Autor: CC Pixabay.com Grudziądz: Jedną z ofiar BRUTALNIE SKATOWAŁ. Na tym nie poprzestał / Zdjęcie pogląowe

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Grudziądza podejrzanego o rozbój i kradzieże, z których uczynił sobie źródło dochodu. Mężczyzna, pod pretekstem kupna telefonu, spotykał się ze sprzedającym, a gdy tylko dostał towar do ręki, by sprawdzić czy wszystko z nim w porządku, uciekał nie płacąc. - Wczoraj sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia - informuje podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

W miniony poniedziałek (27.07.20) kryminalni z Grudziadza zatrzymali 37-latka podejrzewanego o rozbój i liczne kradzieże, z których zrobił sobie sposób na życie. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 37-latek - doskonale znany grudziądzkim stróżom prawa - w minioną sobotę (25 lipca), w bloku na jednym z grudziądzkich osiedli, zaatakował gazem nieznajomego, dotkliwie go pobił pałką i zabrał mu telefon komórkowy. Jak się okazało - miał na sumieniu o wiele więcej. Funkcjonariusze wiedzieli, że mają do czynienia z rasowym przestępcą. Dalsza część artykułu pod galerią.

- W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że ten sam mężczyzna tylko w lipcu dokonał jeszcze kilku kradzieży. Spotykał się ze swoimi „potencjalnymi ofiarami” pod pretekstem zakupu telefonów komórkowych. W trakcie transakcji nie płacił jednak za nie, a uciekał z łupem - informuje nas podkomisarz Robert Szablewski oficer prasowy KMP w Grudziądzu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży zuchwałej. Śledczy wystapili też do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

W środę (28 lipca) sąd przychylił się aresztował „rozbójnika” na 3 miesiące. - Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjant z Grudziądza.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Zielona Góra: Zabił żonę i wyskoczył z 10. piętra. ZROBIŁ TO na oczach syna.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE