Horror na dworcu kolejowym. 20-latek brutalnie skatował bezbronnego mężczyznę

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Horror na dworcu kolejowym. 20-latek brutalnie skatował bezbronnego mężczyznę

Brutalny rozbój

Horror na dworcu kolejowym. 20-latek brutalnie skatował ofiarę. Zrobił to tylko dla papierosa?!

2022-09-19 12:20

Janikowo: Brutalny rozbój na dworcu kolejowym. 20-letni mężczyzna bez żadnego powodu brutalnie skatował ofiarę i ukradł mu papierosa elektronicznego. Policjanci dopadli go w tym samym miejscu, ponieważ agresor wrócił dzień później na teren dworca. Sprawcy grozi nawet 12 lat więzienia.

Janikowo: Brutalny rozbój na dworcu kolejowym

Ta sprawa przypomina sceny z czarnego kryminału. Dramatyczne wydarzenia w Janikowie miały miejsce w minioną środę (14.09.2022 r.). Poszkodowany poinformował policję, że nieznany mężczyzna bez żadnego powodu zaatakował go, pobił i kopał, doprowadzając tym samym do stanu bezbronności. - Następnie ukradł mu elektronicznego papierosa o wartości 250 zł. Janikowscy policjanci, pracujący nad tą sprawą szybko ustalili osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu. Jak się później okazało, sprawca postanowił wrócić na miejsce zbrodni.

Czytaj też: Koszmar w Toruniu. 21-latka spadła z wysokiego dźwigu

- W czwartek, 15 września, policjanci urządzili na niego zasadzkę i tam go zatrzymali. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie 20-letniemu mężczyźnie zarzutu rozboju. Komplet materiałów policjanci przedstawili do oceny prokuratorowi, a potem w sądzie z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie - przekazuje nam policjantka z Inowrocławia.

Sąd przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Rozbój na przystanku w Zabrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE