Inowrocław: Chciał skoczyć z okna i rzucić się pod pociąg! Uratowali go policjanci

2020-02-18 10:00 EITOR
Inowrocław: Chciał skoczyć z okna i rzucić się pod pociąg! Pomoc przyszła na czas
Autor: Małopolska Policja Chciał skoczyć z okna i rzucić się pod pociąg. Policjanci uratowali desperata!

To była dramatyczna, ale na szczęście skuteczna akcja policjantów z Inowrocławiu. Funkcjonariusze ratowali 31-letniego chorego mężczyznę, który najpierw chciał skoczyć z okna, a potem krzyczał, że rzuci się pod pociąg. Mieszkaniec regionu został uratowany i trafił pod opiekę medyków.

W minioną sobotę (15 lutego) po godzinie 14:00,  patrol dzielnicowych podjął pilną interwencję na Osiedlu Rąbin w Inowrocławiu. Ze zgłoszenia wynikało, że chory mężczyzna chciał wyskoczyć z okna. W chwili gdy policjanci dotarli pod wskazany adres, mężczyzny już tam nie było. Wybiegł z domu krzycząc, że rzuci się pod pociąg. O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole z okolic. Rysopis został przekazany funkcjonariuszom, którzy rozpoczęli poszukiwania.

- Patrol dzielnicowych asp. Mariusz Grąźlewski, mł. asp. Dariusz Czerwiec i sierż. szt. Krzysztof Kowalski, natychmiast udał się w stronę stacji PKP Rąbinek, aby sprawdzić czy w tym kierunku pobiegł poszukiwany. Tam właśnie policjanci go wypatrzyli. Mężczyzna biegł w stronę nadjeżdżającego pociągu. Policjanci rozpoczęli pościg i dogonili mężczyznę. Trzymając go z dala od torowiska, natychmiast wezwali pogotowie - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala, gdzie medycy udzielili mu niezbędnej pomocy. - Za każdym podobnym zgłoszeniem dotyczącym próby samobójczej jest człowiek z różnymi problemami. Ważne jest, aby nie bagatelizować sytuacji i jak najszybciej pomagać - podkreśla w komunikacie oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.