Inowrocław. Niecodzienna kradzież w Domu Artysty. Nietrzeźwy amator sztuki sprawcą?

2020-07-31 12:32 KM
Płaskorzeźba skradziona z Domu Artysty w Inowrocławiu
Autor: KPP w Inowrocławiu Inowrocław: Niecodzienna kradzież w Domu Artysty. Nietrzeźwy amator sztuki sprawcą?

Funkcjonariusze policji z Inowrocławia otrzymali zgłoszenie o kradzieży gipsowej płaskorzeźby z Domu Artysty. Chwilę po zebraniu informacji na ten temat odzyskali skradzione dzieło. Nieuszkodzone już wróciło do właściciela. Czy mężczyzna, przy którym znaleziono obiekt jest sprawcą? - Od zebranego materiału dowodowego zależy dalszy tok sprawy - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Inowrocławski Dom Artysty, mieszczący się przy ulicy Solankowej ma przyciągać różne osoby, które mają wspólną pasję do sztuki. Nie są mile widziani ci, którzy sieją spustoszenie i to miejsce okradają. Kilka dni temu z korytarza zginęła płaskorzeźba o pokaźnych wymiarach: 120 x 80 x 30 cm. Właścicielka opisała skradzione dzieło i oszacowała straty na 5 tys. zł. Policjanci, którzy zajmowali się zgłoszeniem pojechali na miejsce i zbierali informacje na temat przestępstwa. Gdy później przemieszczali się ul. Toruńską zauważyli mężczyznę opartego o jakiś przedmiot. 

- Przedmiotem tym była, jak się okazało, skradziona płaskorzeźba. Mężczyzna, który nią dysponował był nietrzeźwy. W pokrętny sposób tłumaczył to, jak wszedł w jej posiadanie i co chciał z nią zrobić. Skradzione mienie szybko wróciło do właścicielki. Policjanci teraz ustalają udział mężczyzny w tym przestępstwie. Od zebranego materiału dowodowego zależy dalszy tok sprawy - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Policjantka z Inowrocławia podkreśla, że w tego typu sprawach ważne jest między innymi to, by szybko udaremnić ewentualną dalszą sprzedaż dzieła sztuki. Losy takich przedmiotów bywają różne. Wpadają niekiedy w ręce wandali i są po prostu niszczone lub przepadają bezpowrotnie. Na szczęście w tym przypadku wszystko dobrze się skończyło.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.