Inowrocław. Mieszkanie tonęło w śmieciach. Lokator zaatakował policjantów [ZDJĘCIA]

2020-09-10 9:28 KM

Interwencja w jednym z mieszkań na Osiedlu Toruńskim w Inowrocławiu wymagała współdziałania służb i instytucji. W eskorcie policjantów mieszkanie opuścił mężczyzna, który popełnił przestępstwo wobec funkcjonariusza. Asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu poinformowała nas, że mężczyzna zajmował się również "zbieractwem" .

We wtorek (8.09.2020) w jednym z bloków przy ul. Toruńskiej w Inowrocławiu interweniowali policjanci. Wizyta mundurowych była spowodowana tym, że wraz z pracownikami MOPS-u i Sanepid-u konieczne było pilne sprawdzenie sytuacji rodzinnej w jednym w mieszkań. W lokalu miał zamieszkiwać mężczyzna wraz ze swoją matką. W trosce o ich zdrowie, służby podjęły wspólną interwencję. Była ona również podyktowana tym, jak wynikało z ustaleń, że lokator trudnił się tak zwanym zbieractwem, a śmieci i sprzęty wypełniały jego mieszkanie niemalże po brzegi. - W związku z sytuacją jaką zastali, policjanci zabezpieczyli teren, a strażacy ustawili skokochron, na wypadek gdyby sytuacja przybrała niespodziewany przebieg - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

- Gdy służby prowadziły działania, lokator mieszkania przebywał wewnątrz i nie chciał otworzyć, by można było dokonać sprawdzenia i udzielić pomocy zarówno jemu, jak i jego matce. Gdy tylko uchylał drzwi mieszkania, widać było ogromne ilości nagromadzonych śmieci, które sięgały dosłownie po sufit. Mężczyzna zabarykadował się w jednym z pomieszczeń, nie dopuszczając nikogo do mieszkania - przekazuje policjantka z Inowrocławia.

Na tym jednak nie koniec. Mężczyzna rzucał też w policjantów różnymi przedmiotami. - Swoim zachowaniem dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza raniąc go ostrym przedmiotem w głowę. Na miejsce wezwano pogotowie. Okaleczony policjant trafił do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu - informuje asp. szt. Drobniecka.

Ostatecznie policjanci weszli do mieszkania, obezwładnili 54-latka, który został zatrzymany. Wśród nagromadzonych sprzętów i śmieci policjanci odnaleźli 87-letnią matkę zatrzymanego. Kobieta trafiła do szpitala.

- Gdy agresywny mężczyzna został z mieszkania wyprowadzony, czynności przeprowadził MOPS i Sanepid. Zatrzymany 54-letni inowrocławianin będzie odpowiadał za zachowanie wobec funkcjonariuszy. Policjanci gromadzą w tej sprawie materiał dowodowy. Za przestępstwo czynnej napaści może grozić kara do 10 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Zabrze. Brutalny rozbój na ul. Wolności