Morze łez

Joanna była uwielbiana przez uczniów. Mąż znalazł ją całą we krwi. Tragedia po radzie pedagogicznej

2023-09-02 4:35

Joanna była nauczycielką w szkole pod Toruniem. Była lubiana, ceniona za profesjonalizm, szanowana wśród koleżanek i kolegów. To, co wydarzyło się pod koniec sierpnia tamtego roku nie mieści się głowie normalnego człowieka. Wciąż w powietrzu unosi się pytanie - "dlaczego?". Joanna wróciła do domu z rady pedagogicznej. Mąż znalazł ją całą we krwi.

Od dramatycznych wydarzeń mija rok, ale najbliżsi Joanny wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się wydarzyło w domu kobiety. Skupmy się na faktach - 25 sierpnia 2022 roku 40-latka wzięła udział w radzie pedagogicznej. Co się na niej wydarzyło? Czy coś wstrząsnęło nauczycielką przedmiotów humanistycznych tak bardzo, że nie mogła sobie poradzić? Kiedy wróciła do siebie, odebrała sobie życie. Mąż znalazł ją martwą. Mężczyzna przeżył dramat, którego nie jesteśmy w stanie opisać.

Czytaj więcej o sprawie: Tragedia po radzie pedagogicznej. Grób nauczycielki utonął w kolorowych kwiatach

Piękna nauczycielka nie żyje. Mija rok od tragedii pod Toruniem

- Z głębokim żalem żegnamy Drogą Koleżankę, znakomitą nauczycielkę języka angielskiego, oddaną wychowawczynię, cenioną za profesjonalizm, wiedzę, wysoką kulturę osobistą i życzliwość - pisali przedstawiciele dyrekcji pod koniec sierpnia 2022 roku.

Przejmujący pogrzeb odbył się kilka dni po tragedii. Pustkę czuli uczniowie, rodzice, bliscy i znajomi Joanny. Na jej grobie położyli setki pięknych kwiatów. Kwiaty były takie jak ona, piękne i kolorowe. Toruńska policja badała, czy ktoś zmusił kobietę do desperackiego czynu. W tej sprawie nikt nie usłyszał zarzutów. Pytanie "dlaczego?" wciąż unosi się w powietrzu. Imię kobiety zostało zmienione i pozostaje do wiadomości redakcji.

Nasi dziennikarze apelują do czytelników - jeżeli u rodziny lub znajomych widzicie jakiekolwiek oznaki depresji, reagujcie. Ta podstępna choroba jest gigantycznym problemem. Niepokojące sygnały i wydarzenia trzeba natychmiast zgłaszać, a przede należy wszystkim rozmawiać z bliskimi o problemach.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl
ZMARLI NAGLE Groby znanych Polaków którzy odeszli NIESPODZIEWANIE l Niezapomniani
Listen on Spreaker.