Straszne wieści

Katarzyna Dowbor wyremontowała im dom, znów przechodzą przez piekło. Dramat szcześcioosobowej rodziny z programu "Nasz Nowy Dom"

2023-02-21 12:38

Rodzina z Józefkowa to bohaterowie odcinka popularnego show Polsatu "Nasz Nowy Dom". Ekipa Katarzyny Dowbor wyremontowała im dom. W minioną niedzielę (19 lutego 2023 r.) pani Żaneta, jej mąż Marek i dzieci przeżyli szok. Zapaliło się poddasze budynku. Z pożarem walczyli strażacy z okolicy. Straty są ogromne. Szczegóły na se.pl.

Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom" pomogła rodzinie z Józefkowa

Ekipa z popularnego programu "Nasz nowy dom" pojawiła się Józefkowie (woj. kujawsko-pomorskie, powiat wąbrzeski) w 2022 roku. Katarzyna Dowbor nie miała wątpliwości, że ta rodzina potrzebuje pomocy. Pan Marek jako jedyny pracował i zarabiał pieniądze, z których trzeba było utrzymać sześcioosobową rodzinę. Mężczyzna odziedziczył po dziadku dom w Józefkowie. Wcześniej mieszkał z bliskimi w niewielkim mieszkaniu. 

Dom wymagał remontu, którego podjęła się ekipa Katarzyny Dowbor. To miejsce zmieniło się nie do poznania, a ciekawi sąsiedzi mieli o czym dyskutować. Wiesław Nowobilski ze swoją ekipą odpowiadał za remont, a ciekawy projekt domu przygotował popularny architekt Maciej Pertkiewicz. Rodzina udała się wówczas na zasłużony wypoczynek. Widzowie programu "Nasz nowy dom" mogli się zachwycić efektem końcowym. Józefkowo zyskało sławę w wielu zakątkach naszego kraju.W domu pojawiła się przestronna kuchnia z blatem po obu stronach. W takich warunkach jedzenie posiłków było czystą przyjemnością. Widownia nie miała wątpliwości - imponował również salon, który stał się jednocześnie sypialnią rodziców i najmłodszej córeczki. Dwie starsze dziewczynki miały wspólny pokój, w którym mogły uskuteczniać ulubione zabawy. Najstarszy syn zyskał przestrzeń tylko dla siebie. Ekipa zadbała również o łazienkę z prysznicem oraz ciepłą wodą. Pani Żaneta mogła tam robić się na bóstwo. Kominek ogrzewał wszystkich mieszkańców domu i pozytywnie wpływał na panujący tam klimat. 

Pożar w Józefkowie. Płonął budynek, wyremontowany przez Katarzynę Dowbor

W minioną niedzielę (19 lutego 2023 r.) w godzinach popołudniowych zapaliło się poddasze budynku. - Spłonęło poddasze, trochę elewacji, częściowo więźba dachowa i zostało uszkodzone pokrycie z blachy, Ponadto zalane zostały pomieszczenia na dole - powiedziała bryg. Andrzej Myśliwiec, dowódca JRG w Lipnie, cytowany przez portal expressbydgoski.pl. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a rodzina zdołała opuścić budynek.

Strażacy wstępnie oszacowali straty na około 200 tysięcy złotych. Bliscy zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców. W piątek (24 lutego 2023 r.) w miejscowej szkole ma odbyć się charytatywny kiermasz ciast. Pod tekstem zamieszczamy galerię zdjęć z miejsca zdarzenia. Materiały dzięki uprzejmości strażaków ochotników.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Groźny pożar na promenadzie w Świnoujściu