KH Energa Toruń przegrywa na inaugurację. Wielkie emocje na lodowisku Tor-Tor! [ZDJĘCIA]

2019-09-16 12:50
KH Energa Toruń przegrywa na inaugurację. Wielkie emocje na lodowisku Tor-Tor!
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń przegrywa na inaugurację. Wielkie emocje na lodowisku Tor-Tor!

Inauguracyjne spotkanie sezonu 2019/20 PLH w Toruniu zakończyło się triumfem ekipy Lotos PKH Gdańsk. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Portal ESKA INFO Toruń przygotował dla was fotorelację z tego meczu! Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Na ten moment kibice w Toruniu czekali bardzo długo. Po udanym poprzednim sezonie, KH Energa Toruń inaugurowała kolejne rozgrywki. Zainteresowanie było ogromne, czego dowodem dwa tysiące widzów, którzy postanowili udać się w niedzielne popołudnie na Tor-Tor.

Przed rozpoczęciem kolejnej kampanii, w klubie zaszły spore zmiany. Pojawiło się m.in. 12 Rosjan, ale sześciu z nich nie mogło wystąpić w starciu z Lotos PKH Gdańsk z powodu braku pozwoleń na prace.

Trener Jurij Czuch miał jednak nadzieję, że uda się dobrze wejść w sezon. Rywal z Gdańska miał już na swoim koncie jeden triumf. W rozegranym awansem meczu 17. kolejki PLH, Lotos rozbił Kadrę PZHL U23 aż 9:1.

Pierwsza tercja nie przyniosła bramek. Dwie kolejne zakończyły się remisami 1:1, co oznaczało tylko jedno - dogrywkę. Bohaterem przyjezdnych został Konstantin Tieslukiewicz, który w czwartej minucie dodatkowej części spotkania pokonał bramkarza torunian.

KH Energa na pocieszenie dopisała jeden punkt do tabeli. Wierzymy, że w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej. Kolejne domowe starcie 20 września, a rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec. Portal ESKA INFO Toruń  zaprasza do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego spotkania. Umieszczamy ją nad tekstem! Autorką jest Róża Koźlikowska. Zapraszamy też na stronę artystki na Facebooku.

KH Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3d. (0:0, 1:1, 1:1, 0:1d.)

1:0 - Artiom Sadrietdinow (30:55)
1:1 - Władisław Jełakow - Konstantin Tieslukiewicz (35:07, 5/4)
1:2 - Aleksandr Gołowin - Władisław Jełakow (41:50)
2:2 - Daniel Minge - Jakub Jaworski, Artiom Sadrietdinow (44:35)
2:3 - Konstantin Tieslukiewicz - Aleksandr Gołowin (63:26)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE