Robert Karczocha z KH Energa Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose KH Energa Toruń znów wygrywa! Robert Karczocha na liście strzelców

KH Energa Toruń znów wygrywa! "Stalowe Pierniki" zdobyły Nowy Targ

2021-09-13 17:53

Drużyna KH Energa Toruń znakomicie weszła w sezon 2021/22 Polskiej Hokej Ligi. "Stalowe Pierniki" pokonały na wyjeździe Tauron Podhale Nowy Targ 5:2 i odniosły drugie zwycięstwo z rzędu. Torunianie byli lepsi we wszystkich tercjach.

Po bardzo udanej inauguracji sezonu 2021/22 i wygranej z Unią Oświęcim, ekipa KH Energa Toruń jechała do Nowego Targu z nadziejami na dobry wynik. "Stalowe Pierniki" znów spisały się znakomicie. Tym razem zaprezentowały dobrą formę we wszystkich trzech tercjach. Prowadzenie gościom dał Jegor Szkodienko. Wyrównanie dał Podhalu Adrian Słowakiewicz. Kiedy wydawało się, że pierwsza odsłona zmagań zakończy się remisem, dobra współpraca Skólmowskiego, Kozłowa i Roberta Karczochy przyniosła bramkę dla gości.

W drugiej tercji torunianie dorzucili kolejne trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Fin Henri Limma. Podpieczni Jussiego Tupamakiego zyskali komfortowe, dwubramkowe prowadzenie. W trzeciej wynik podwyższył Bartosz Skólmowski, ale doświadczeni trudną końcówką w meczu z Unią Oświęcim zawodnicy KH Energa Toruń wiedzieli, że  trzeba zachować koncentrację do końca. Kiedy na 2:4 trafił były "Stalowy Piernik" Gleb Bondaruk wydawało się, że Podhale może złapać kontakt. W ostatniej minucie do pustej bramki trafił Patryk Kogut, bohater z pierwszego meczu.

Początek sezonu zwiastuje udaną kampanię ekipy z Torunia. Kibice z nadzieją oczekują kolejnych spotkań

Tauron Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

0:1 - Jegor Szkodienko (02:03, 4/5),

1:1 - Adrian Słowakiewicz - Filip Wielkiewicz (08:33),

1:2 - Robert Karczocha - Dmitrij Kozłow, Bartosz Skólmowski (19:30),

1:3 - Henri Limma - Mateusz Zieliński (31:47),

1:4 - Bartosz Skólmowski - Michaił Szabanow, Dmitrij Kozłow (43:03, 4/5),

2:4 - Gleb Bondaruk - Dawid Majoch, Marcin Kolusz (49:14)

2:5 - Patryk Kogut (59:32, 4/6, do pustej bramki)