Kierowca autobusu wiózł śmierć na trasie Inowrocław-Kruszwica! Był pijany jak smok

i

Autor: KPP w Inowrocławiu Kierowca autobusu wiózł śmierć na trasie Inowrocław-Kruszwica! Był pijany jak smok

Szok!

Kierowca autobusu wiózł śmierć na trasie Inowrocław-Kruszwica! Był pijany jak smok

2022-12-13 13:28

Kujawsko-pomorskie: Trudno opisać skalę nieodpowiedzialności kierowcy autobusu, który wiózł ludzi na trasie Inowrocław - Kruszwica. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Na szczęście czujnością wykazał się jeden z pasażerów. Szczegóły na se.pl.

Całe szczęście, że czujny pasażer zgłosił sprawę na policję - tak w skrócie można podsumować zdarzenie z piątku (9 grudnia 2022 r.). Świadek przekazał funkcjonariuszom, że kierowca autobusu na trasie Inowrocław-Kruszwica prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu, gdyż ma problemy z prowadzeniem pojazdu. - Patrol, który dotarł na miejsce, gdzie pojazd się zatrzymał, sprawdził trzeźwość kierującego. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 32-latek został zatrzymany - informuje w komunikacie asp. szt. Justyna Piątkowska z inowrocławskiej policji.

Kompletnie pijany kierowca autobusu usłyszał zarzuty

W takich przypadkach nie ma mowy o pobłażaniu. 10 grudnia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji, w ramach którego stawiać musi się w najbliższej jednostce 5 razy w tygodniu. - Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka z Inowrocławia. Nasza redakcja po raz kolejny apeluje do kierowców nie tylko z regionu - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!