King Szczecin - Polski Cukier Toruń: Misja wykonana! Twarde Pierniki w półfinale Energa Basket Ligi [RELACJA]

2019-05-09 10:52

Faza play-off Energa Basket Ligi w wykonaniu Polskiego Cukru Toruń jest szalenie interesująca. Każde spotkanie z Kingiem Szczecin przyniosło wiele emocji, ale ostatecznie udało się zwyciężyć w trzech meczach! Tym samym Twarde Pierniki zameldowały się w półfinale!

Mecze w Arenie Toruń pomiędzy Polskim Cukrem Toruń a Kingiem Szczecin były bardzo wyrównane, a rywale mieli swoje szanse. Nie inaczej było w środę, gdy przeciwnicy wrócili na własny parkiet.

King Szczecin - Polski Cukier Toruń, relacja

Pierwsza kwarta nie zwiastowała końcowego sukcesu podopiecznych Dejana Mihevca. Gospodarze grali bardzo dobrze i prowadzili 22:12. Z początku kompletnie nie działały rzuty z dystansu, a kibice z Torunia nerwowo obgryzali palce patrząc, jak King spokojnie układa sobie to spotkanie.

Ostatecznie goście zdołali zmniejszyć straty i po połowie meczu ekipa Łukasza Bieli prowadziła czterema punktami. Na szczęście w kluczowych momentach znów dał o sobie znać Robert Lowery, który był także bohaterem drugiego spotkania. Amerykanin zaliczył 21. punktów i poprowadził swój zespół do bezcennego triumfu. Do jego poziomu doskoczył również Damian Kulig. Po niezbyt efektownym początku kariery w Polskim Cukrze, jeden z najlepszych polskich koszykarzy wreszcie gra tak, jak tego od niego się oczekuje.

Twarde Pierniki przypieczętowały triumf w ostatniej kwarcie. Tym razem w barwach gospodarzy nieco gorzej wypadł Justin Watts, który siał popłoch w defensywie Polskiego Cukru w Arenie Toruń. Liderem Kinga był ponownie Jakub Schenk, który zdobył osiemnaście punktów. Tyle samo w swoim dorobku miał Martynas Sajus.

Szczecinianie pokazali się z dobrej strony, ale ostatecznie w fazie play-off nie zdołali wygrać ani jednego meczu. Stan rywalizacji 3:0 oznacza, że zespół z Torunia melduje się w półfinale. Tam zmierzy się z kimś z dwójki Stelmet Enea BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza. Redakcja portalu torun.eska.pl trzyma kciuki za Twarde Pierniki!

Nad tekstem umieszczamy galerię z Areny Toruń. Zobaczcie jak wyglądała rywalizacja z Kingiem w obiektywie Róży Koźlikowskiej!

King Szczecin - Polski Cukier Toruń 90:95 (22:12, 17:25, 26:27, 25:31)

Polski Cukier: Rob Lowery 21, Damian Kulig 20, Karol Gruszecki 9, Cheikh Mbodj 9, Krzysztof Sulima 9, Łukasz Wiśniewski 8, Tomasz Śnieg 6, Bartosz Diduszko 6, Michael Umeh 5, Aaron Cel 2.

King: Martynas Sajus 18, Jakub Schenk 18, Martynas Paliukenas 13, Justin Watts 11, Paweł Kikowski 11, Mateusz Bartosz 10, Łukasz Diduszko 5, Dominik Wilczek 3, Darrell Harris 1.

>>> Jest nowy termin meczu Betard Sparta Wrocław - Get Well Toruń!