Polski Cukier Toruń - King Szczecin: Rywale znów postawili się Twardym Piernikom! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2019-05-05 23:03

Przyzwyczailiśmy się już, że Polski Cukier Toruń jest w stanie świetnie zadbać o poziom emocji. Nie inaczej było w drugim meczu fazy play-off Energa Basket Ligi, w którym Twarde Pierniki mierzyły się z drużyną King Szczecin. Zobaczcie relację portalu torun.eska.pl i łapcie porcję zdjęć z Areny Toruń!

Już po piątkowej konfrontacji Polskiego Cukru Toruń z Kingiem Szczecin wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudna przeprawa. Faworyci z grodu Kopernika musieli się solidnie napocić, żeby utrzymać własny parkiet. Nie inaczej było w niedzielny wieczór.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin, relacja

Tym razem podopieczni Dejana Mihevca lepiej weszli w mecz. Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa gospodarzy i przez pierwsze minuty rywale mieli ogromne problemy z punktowaniem. Ostatecznie jednak mecz numer dwa zapamiętamy jako swoiste starcie tytanów - Roberta Lowery'ego i Justina Wattsa.

King Szczecin dopadł zespół Polskiego Cukru Toruń jeszcze w pierwszej połowie. Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 39:39, a goście poczuli się bardzo pewnie. Przerwa nie przyniosła konkretnej odmiany w grze i to rywale niespodziewanie wysforowali się na prowadzenie. Doskonale funkcjonował duet Jakub Schenk (ostatecznie 22 punkty i 10 asyst) - Justin Watts (28 punktów).

W 26. minucie kibice Twardych Pierników zamarli. Robert Lowery padł na parkiet bez kontaktu z przeciwnikiem. Lider toruńskiej drużyny musiał usiąść na ławce, a King Szczecin zaczął dyktować swoje warunki. Przed ostatnią kwartą podopieczni Łukasza Bieli prowadzili 66:62.

Na szczęście w końcówce Lowery zacisnął zęby i pokazał, kto tego dnia zasłużył na największe brawa. Natchnieni dobrą grą Amerykanina podopieczni Dejana Mihevca zdołali odwrócić losy spotkania. Pomogła w tym rewelacyjna seria 10:1 w ostatniej kwarcie. Kolejny mecz i kolejny horror w Arenie Toruń!

Polski Cukier Toruń podwyższył stan rywalizacji na 2:0. Kolejne starcie z Kingiem Szczecin już 8 maja. Redakcja portalu torun.eska.pl trzyma kciuki!

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 91:85 (19:15, 20:24, 23:27, 29:19)

Polski Cukier: Robert Lowery 27, Michael Umeh 14, Damian Kulig 11, Tomasz Śnieg 11, Krzysztof Sulima 8, Aaron Cel 6, Łukasz Wiśniewski 5, Cheikh Mbodj 4, Przemysław Karnowski 4, Karol Gruszecki 1, Bartosz Diduszko 0.

King Szczecin: Justin Watts 28, Jakub Schenk 22, Paweł Kikowski 10, Martynas Sajus 9, Mateusz Bartosz 6, Łukasz Diduszko 5, Tauras Jogela 5, Martynas Palukenas 0, Dominik Wilczek 0, Darrell Harris 0.