Kujawsko-pomorskie. 29-latka zatrzymana za... mleko dla dziecka! Takiej sprawy jeszcze nie było

2022-05-20 11:39
Mleko matki
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Kujawsko-pomorskie. 29-latka zatrzymana za... mleko dla dziecka! Takiej sprawy jeszcze nie było

Kujawsko-pomorskie: 29-latka zatrzymana i oskarżona za... mleko dla dziecka! Mieszkanka województwa podlaskiego oszukała pokrzywdzoną z Kruszwicy (powiat inowrocławski). - Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności - podaje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Przedstawicielka biura prasowego KPP w Inowrocławiu przekazała nam komunikat w ciekawiej sprawie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto ostrzegać bliskich przed oszustami, gdyż ci mogą się pojawić dosłownie wszędzie. - W marcu kruszwicki komisariat został powiadomiony o oszustwie za pośrednictwem jednego z serwisu ogłoszeniowego. Mieszkanka Kruszwicy zamówiła dwie puszki mleka modyfikowanego w proszku dla dziecka. Na konto sprzedającej przelała 70 zł. Towaru się nie doczekała i zwrotu pieniędzy też nie - wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji. Kontakt ze sprzedawczynią się urwał. 

Czytaj też: Tragiczny finał przejażdżki na motorze pod Kruszwicą. Dziadek z ukochanym Mateuszem zginęli. "Kazik zawsze jeździł ostrożnie"

- Policjanci prowadząc ustalenia do sprawy wspólnie z bankiem doszli do tego kto założył konto na które wpłynęły środki. Tym sposobem namierzyli 29-letnią mieszkankę województwa podlaskiego, znaną policji z licznych notowań za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym oszustw. W kwietniu tamtejsi policjanci w ramach pomocy prawnej dotarli do kobiety i przesłuchali ją w charakterze podejrzanej. Usłyszała ona zarzut oszustwa - wyjaśnia asp. szt. drobniecka.

Kujawsko-pomorskie: 8 lat więzienia za mleko dla dziecka?! Akt oskarżenia

Policjantka podkreśla w komunikacie prasowym, że pomimo niewysokiej kwoty jaką „zarobiła” odpowie za przestępstwo. W piątek (20.05) kruszwicka policja zakończyła sprawę aktem oskarżenia. To oznacza, że kobieta stanie przed sądem. - Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności - podsumowuje asp. szt. Drobniecka. Pamiętajcie, aby uświadamiać bliskich o zagrożeniu ze strony oszustów. Dotyczy to szczególnie osób starszych, które często nie są świadome, jakimi metodami posługują się przestępcy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE