Policja

i

Autor: Małopolska Policja Zapłacił 2500 zł mandatu! Mieszkaniec Inowrocławia był w szoku / Zdjęcie poglądowe

Zapłacił GIGANTYCZNY mandat! Mieszkaniec Inowrocławia był w szoku

2022-01-03 11:21

Inowrocław. Nowe, bardzo wysokie mandaty miały odstraszyć piratów drogowych. ale 37-latek z województwa kujawsko-pomorskiego nie zamierzał zwalniać. Efekt? Mężczyzna zapłacił gigantyczną karę i stracił prawo jazdy. Szczegóły na se.pl poniżej.

Mieszkaniec Inowrocławia przekonał się, że drakońskie kary za przekroczenie prędkości to bynajmniej nie jest jedynie straszak. W minioną niedzielę (2.01.2022 r.) 37-latek pędził jak wariat swoim mitsubishi. Na terenie miasta obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, tymczasem zatrzymany przez policję pędził... 126 km/h! Oficer prasowy KPP w Inowrocławiu przekazała naszej redakcji, że policjanci nie mieli litości dla pirata drogowego. - Za przekroczenie prędkości, w myśl nowych przepisów, patrol ukarał kierującego mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł - czytamy w komunikacie asp. szt. Izabelli Drobnieckiej.

Inowrocław. Gigantyczny mandat dla pirata drogowego! To nie wszystko

30 grudnia 2021 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano ostateczny tekst rozporządzenia premiera, w którym zawarto wszystkie nowe stawki mandatów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 71 km/h i więcej można dostać nawet 2500 zł/5000 zł. Mieszkaniec Inowrocławia przekonał się na własnej skórze, że policjanci nie będą pobłażać.

- Patrol zatrzymał też mężczyźnie prawo jazdy. Policja apeluje o jazdę zgodnie z przepisami, dostosowaną do natężenia ruchu i warunków pogodowych - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Bydgoscy kierowcy w oku policyjnego drona! Posypały się mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE