Inowrocław: Pomoc seniorce zamieniła się w sprawę kryminalną!

2021-09-27 14:25
Babcia
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Inowrocław: Pomoc seniorce zamieniła się w sprawę kryminalną! / Zdjęcie poglądowe

47-latek z Inowrocławia został zatrzymany przez lokalnych funkcjonariuszy. Mężczyzna został poproszony o pomoc przy niesieniu zakupów. Wykorzystując nieuwagę seniorki postanowił ją... okraść. Złodziejowi grozi 5 lat więzienia.

Inowrocław. Pomoc seniorce zamieniła się w sprawę kryminalną!

Ta historia pokazuje, że seniorzy muszą zachowywać stałą czujność. Jedna z mieszkanek Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) poprosiła o pomoc przy wnoszeniu zakupów nieznajomego mężczyznę. Ten z początku wydawał się być bardzo grzecznym. Niestety to były miłe złego początki - Gdy wyszedł z mieszkania kobiety, właścicielka zorientowała się, że nie ma telefonu. Podejrzenie padło na „pomocnika” - przekazuje nam asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Inowrocław: Pędził z nieprawdopodobną prędkością po obwodnicy. Był pijany

- Gdy kobieta powiadomiła o kradzieży policję, sprawą zajęli się inowrocławscy kryminalni. Policjanci pojechali w rejon, gdzie doszło do kradzieży i na pobliskiej ulicy zauważyli kilku mężczyzn. Podczas rozmowy z nimi, jeden z nich zaczął się dziwnie zachowywać i nagle uciekać. Pościg za mężczyzną był skuteczny. Choć uciekał nawet po dachu jednej z kamienic został zatrzymany. Szybko też policjanci ustalili, że to on ma bezpośredni związek z przestępstwem - informuje policjantka z Inowrocławia.

Sprawca komórkę przekazał swojemu koledze, by ten skradziony łup zwrócił policji. Właścicielka zatem odzyskała telefon. - Zatrzymany 47-letni mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia - podsumowuje asp. szt. Drobniecka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili seniora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE