Policja na sygnale ściga przestępcę

i

Autor: Małopolska Policja Inowrocław: Pędził z nieprawdopodobną prędkością po obwodnicy. Był pijany / Zdjęcie poglądowe

Inowrocław: Pędził z nieprawdopodobną prędkością po obwodnicy. Był pijany

2021-09-24 8:47

Inowrocław. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego, który pędził z nieprawdopodobną prędkością po obwodnicy. To nie wszystko. Funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna był nietrzeźwy. - 44-latek stracił prawo jazdy i grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Inowrocław: Pędził z nieprawdopodobną prędkością po obwodnicy. Był pijany

W minioną środę (22.09.2021) zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszał mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu (17.09) jechał przez obwodnicę z gigantyczną prędkością 186 km/h. W tamtym rejonie mamy ograniczenie do 100 km/h. Inowrocławscy policjanci z grupy SPEED za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zatrzymali prawo jazdy 44-latka i ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. - Ponadto patrol ustalił, że 44-letni mężczyzna miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie i tym samym popełnił przestępstwo. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Kujawsko-pomorskie: Oszuści mają nowe metody. Uważaj, bo stracisz fortunę

- Policjanci apelują! Obwodnica to nie tor wyścigowy. Jedź rozważnie i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego - podkreśla policjantka z Inowrocławia.

Nasza redakcja przyłącza się do apeli stróżów prawa z regionu. Warunki pogodowe bywają ostatnimi czasy wyjątkowo zdradliwe. Warto zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiedni poziom koncentracji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE