Kujawsko-Pomorskie: Porzucił chorego królika w lesie. NIELUDZKIE zachowanie

2020-10-19 14:29 KM
Chory królik porzucony w lesie przez 23-latka
Autor: KPP w Lipnie 23-latek porzucił nieuleczalnie chorego królika w lesie. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia

Kujawsko-Pomorskie. Gdy właściciel królika dowiedział się, że jego zwierzę jest nieuleczalnie chore, porzucił je w lesie. Znalazł je przechodzień i powiadomił policjantów. - Szybko udało się ustalić, do kogo królik należy. Właściciel usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt - informuje nas podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Kujawsko-Pomorskie. Będący w minioną sobotę (17.10.2020) na grzybach mężczyzna zobaczył w lesie karton. Okazało się, że ktoś porzucił tam królika. Zdziwiony grzybiarz zawiadomił policjantów. Nie widział sprawcy, ale funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, kto był właścicielem zwierzęcia. Jak się okazało, dorosły okaz olbrzyma belgijskiego właściciel porzucił w lesie po tym, jak dowiedział się, że zwierzę jest nieuleczalnie chore.

Czytaj także: Ktoś w BESTIALSKI sposób potraktował psa! Zwierzę cudem uniknęło śmierci!

- 23-letni mieszkaniec gminy Wielgie usłyszał zarzut znęcania się nad chorym królikiem poprzez porzucenie zwierzęcia w lesie. Zgodnie z artykułem 35 ustawy o ochronie zwierząt grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności -informuje nas podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Kujawsko-pomorska policja ma nowe radiowozy