Kujawsko-pomorskie: Dopadli ich koło parku. Nie uwierzysz, co ukradli!

2021-03-02 18:43
Dopadli ich koło parku miejskiego. Nie uwierzysz co ukradli!
Autor: materiały policji Dopadli ich koło parku miejskiego. Nie uwierzysz co ukradli!

Dziesięć lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku 39 i 49 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu włamali się do forda na terenie jednej z pakoskich firm. Dlaczego ich celem był właśnie ten pojazd? W ten sposób załatwili sobie bilet na długą odsiadkę...

Kujawsko-pomorskie: Dopadli ich koło parku. Nie uwierzysz co ukradli!

Funkcjonariusze z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) przekazują, że kilka dni temu pakoscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do pojazdu, który należy do jednej z firm na terenie miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia, łupem złodzieja miały paść przechowywane w tym pojeździe elementy instalacji elektrycznej w ilości około 40 kg. Łączne straty wyniosły 800 zł. Policjanci gdy tylko zebrali informacje o zdarzeniu i ustalili pewne fakty, rozpoczęli poszukiwania dwóch mężczyzn na podstawie ustalonego rysopisu. - Patrol przejeżdżając w pobliżu miejskiego parku zauważył mężczyzn - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Pakość: Wyjechał ze sklepu.... koszykiem z zakupami! Personel ruszył w pościg

- Na zadawane przez policjantów pytania o tym co ostatnio robili, i gdzie byli, odpowiadali pokrętnie i zmieniali wersje wydarzeń. To nie zmyliło policjantów. Dlatego też mężczyźni w wieku 39 i 49 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Pakoscy policjanci zebrali informacje, że to ci mężczyźni mają związek z włamaniem i kradzieżą przewodów. Ustalili także miejsce ukrycia skradzionego łupu i wypalenia go w części celem uzyskania złomu - informuje w komunikacie asp. szt. Drobniecka.

Zgromadzone w sprawie dowody skutkowały tym, że obaj usłyszeli już zarzuty włamania do pojazdu i kradzieży przewodów. - Grozi im kara do 10 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Kujawsko-pomorska policja ma nowe radiowozy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE