Lambert pokonał Madsena i został królem Motoareny! Dużo zdjęć z 5. finału Tauron SEC 2020 w Toruniu [GALERIA]

2020-07-30 9:26

Za nami 5. finał Tauron SEC 2020 w Toruniu, organizowany przez firmę One Sport. Na Motoarenie o złoty medal rywalizowali Robert Lambert i Leon Madsen. Zwyciężył Brytyjczyk. Brązowy krążek zawiesił na szyi Grigorij Łaguta. Losy triumfu rozstrzygnęły się w ostatniej gonitwie dnia. Mamy dla was ogromną porcję zdjęć z Motoareny autorstwa naszych współpracowników.

Robert Lambert zwyciężył w 5. finale Tauron SEC 2020 w Toruniu i wywalczył triumf w całym cyklu. Brytyjczyk spełnił marzenie i został najlepszym żużlowcem Starego Kontynentu. Do ostatniego biegu naciskał go Leon Madsen, ale ostatecznie Duńczyk musiał uznać wyższość Brytyjczyka. Zawody trzymały w napięciu dzięki napiętej sytuacji w klasyfikacji generalnej. Na torze niestety nie oglądaliśmy zbyt wielu mijanek, co nie mogło podobać się kibicom. Fani speedwaya dostali jednak rekompensatę w postaci emocji do końcowego wyścigu. Podium wyjątkowego cyklu Tauron SEC 2020 uzupełnił Rosjanin Grigorij Łaguta. Najlepszy z Polaków Bartosz Smektała był piąty. Dalszy ciąg artykułu pod obszerną galerią z Motoareny.

Niespodzianką toruńskiej odsłony rywalizacji był skład wielkiego finału. Oprócz Lamberta i Madsena, do decydującej gonitwy awansowali Fin Timo Lahti oraz Niemiec Kai Huckenbeck. Ostatecznie ten pierwszy stanął tego dnia na podium. Dla zawodnika Startu Gniezno to niemały sukces, choć pokazywał on już w tym sezonie, że potrafi się ścigać. O niedosycie może mówić z kolei żużlowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który był bardzo szybki, a w finale miał najkorzystniejsze pierwsze pole startowe.