Marszałek Piotr Całbecki zakażony koronawirusem! Wiemy, jak się czuje

2021-01-19 8:23
Marszałek województwa Piotr Całbecki
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Marszałek województwa Piotr Całbecki

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska. Polityk PO czuje się dobrze i nie ma objawów.

Marszałek Piotr Całbecki zakażony koronawirusem! Wiemy, jak się czuje

Rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska poinformowała w poniedziałek po południu, że informację o pozytywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 u marszałka Całbeckiego otrzymano w sobotę. - Najbliżsi współpracownicy z Urzędu Marszałkowskiego zostali skierowani na kwarantannę lub samoizolację oraz pracę zdalną, w zależności od decyzji stacji sanitarno-epidemiologicznej, która przeprowadziła postępowanie na podstawie aktywności zawodowych marszałka z poprzedniego tygodnia - podkreśliła.

Dodała, że marszałek czuje się dobrze, a zakażenie przechodzi bezobjawowo.

Przeczytaj też: Ptasia grypa ATAKUJE w Kujawsko-Pomorskiem! Ważny komunikat wojewody

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. Najnowsze dane

W miniony poniedziałek (18 stycznia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 201 nowych przypadkach koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. W naszym regionie zmarły 3 osoby, u których zdiagnozowano COVID-19. Wszystkie miały choroby współistniejące. Rodzinom i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 1 438 914/33 407 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE