Na Poznańskiej w Toruniu ma być bezpieczniej. Drogowcy zapowiadają konkretną zmianę!

2019-08-23 8:17 KM
Na Poznańskiej w Toruniu ma być bezpieczniej. Drogowcy zapowiadają konkretną zmianę!
Autor: MZD w Toruniu Na Poznańskiej w Toruniu ma być bezpieczniej. Drogowcy zapowiadają konkretną zmianę!

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zapewnił, że drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. - Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu - informuje rzecznik prasowa Agnieszka Kobus-Pęńsko.

W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata.

Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości nowego cmentarza przy ul. Poznańskiej. Stojący autobus często spowalniał, a nawet zatrzymywał ruch aut w tym rejonie. Teraz ma być inaczej.

- Potrzebę budowy zatoki autobusowej w tym miejscu dostrzegliśmy już dawno. Ogłaszane przez nas przetargi na wybór wykonawcy kończyły się fiaskiem. Teraz się udało. Toruńska firma Bud-West przystąpiła już do prac - tłumaczy Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

W ramach podpisanej umowy firma oprócz prac budowlanych musiała wykonać projekt przebudowy i uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia. Inwestycja kosztuje 212 tys. zł.

Pytamy mieszkańców Torunia i przede wszystkim ludzi z Podgórza - czy podoba wam się ten pomysł? Rzeczywiście poprawi on bezpieczeństwo? A może w innych miejscach również przydałaby się podobna inwestycja? Zachęcamy do dyskusji na profilu facebookowym ESKA INFO Toruń.