Nie żyje druh Damian

i

Autor: East News & Albatros Brico Depot / Facebook Nie żyje druh Damian

Serce pęka!

Nie żyje 19-letni druh Damian. Mężczyzna zasłabł podczas turnieju piłkarskiego

2022-12-19 17:16

Nie żyje 19-letni Damian. Wiadomość o śmierci młodego druha przekazał Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straż Pożarnych RP. Mężczyzna zasłabł podczas charytatywnego turnieju piłki nożnej. Zmarł w szpitalu.

Pluskowęsy. Nie żyje 19-letni druh Damian

19-letni Damian był druhem w OSP Pluskowęsy w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Trenował piłkę nożną, reprezentował barwy LKS Promień Kowalewo Pomorskie, TAF Toruń i Albatros Brico Depot. To właśnie ta ostatnia drużyna jako pierwsza poinformowała w mediach społecznościowych o śmierci 19-latka. Damian zasłabł podczas meczu rozgrywanego w ramach charytatywnego turnieju. Zmarł w szpitalu. - Każdy dobrze wie, jakim zawodnikiem był Damian. Charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Niejednokrotnie nagradzany mianem najlepszego bramkarza turniejów czy lig. Wystarczyło, że założy swoje rękawice i każdy wiedział, że z Mumkiem nie będzie to łatwa przeprawa - czytamy w poruszającym poście na profilu klubu.

- Przesyłamy kondolencje dla najbliższych. Mumek, gdziekolwiek jesteś, to był dla nas zaszczyt dzielić z Tobą boisko. Dziękujemy i nie zapomnimy o Tobie - dodają przedstawiciele zespołu.

O śmierci druha poinformował również na Facebooku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Waldemar Pawlak, prezes Zarządu ZOSPRP zaapelował, aby w poniedziałek (19 grudnia) o godz. 17.00 zawyły syreny, by upamiętnić zmarłego 19-latka.

Grób tragicznie zmarłego Piotra