Uratowany!

Nietypowa akcja strażaków pod Toruniem. Koziołek zawisł na ogrodzeniu

2023-09-04 9:11

To nie był typowy początek września dla strażaków z OSP Papowo Toruńskie. Druhowie pomogli koziołkowi, który zawisł na elemencie ogrodzenia. Zwierzak nie zdołał go przeskoczyć i konieczna była interwencja służb. Na szczęście sprawa ma swój happy end.

Szczegóły piątkowej (1 września 2023 r.) akcji opisali przedstawiciele OSP Papowo Toruńskie w mediach społecznościowych. Wezwanie otrzymali ok. godziny 6:22. Z informacji przekazanych przez druhów wynika, że w Ostaszewie koziołek próbował przeskoczyć przez ogrodzenie, ale mu się to nie udało. - Działania strażaków polegały na skrępowaniu ruchów kozła, uwolnieniu zwierzęcia poprzez demontaż części ogrodzenia, udzieleniu zwierzęciu możliwej pomocy medycznej oraz zabezpieczeniu go do czasu przyjazdu odpowiednich służb - wyjaśniają strażacy ochotnicy.

Koziołek uratowany w Ostaszewie. Szczęśliwy finał

Przedstawiciel gminy Łysomice zorganizował pomoc weterynaryjną. Koziołek trafił do kliniki, gdzie została mu udzielona profesjonalna pomoc. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary i zabezpieczają miejsca wypadków, ale również nie są obojętni na los czworonożnych przyjaciół. Zdjęcia z tej nietypowej akcji znajdziecie pod tekstem. Materiały publikujemy dzięki uprzejmości OSP Papowo Toruńskie.

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym: