Niewybuch przy Wiśle w Toruniu! Interweniował patrol saperski!

2019-08-13 7:38 EITOR
Dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczną informację o znalezieniu niewybuchu
Autor: Straż Miejska Toruń Zdjęcie ilustracyjne

11 sierpnia w godzinach porannych, dyżurny Straży Miejskiej w Toruniu otrzymał telefonicznie informację o wykryciu niewybuchu na wysokości ulicy Wianki w Toruniu. Służby działały błyskawicznie. Jak się okazało - chodziło o granat moździerzowy.

Wydawało się, że sezon na niewybuchy w Toruniu już się skończył. Nic bardziej mylnego. W niedzielę (11 sierpnia), dyżurny Straży Miejskiej w Toruniu otrzymał telefoniczną informację o wykryciu niebezpiecznego przedmiotu na wysokości ulicy Wianki w Toruniu. Natychmiast skierował tam patrol. 

- Strażnicy, którzy przybyli na miejsce zastali przy brzegu Wisły częściowo zatopiony granat moździerzowy. Funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko przed osobami postronnymi do czasu przybycia patrolu saperskiego - informuje nas Adam Kowalski z zespołu prasowego Straży Miejskiej w Toruniu.

Następnego dnia, około godziny 10.00 żołnierze zabrali i wywieźli niewybuch w celu unieszkodliwienia.

Redakcja portalu ESKA INFO Toruń apeluje do czytelników, aby w przypadku znalezienia podobnych przedmiotów - natychmiast powiadamiać służby.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.