Nocny pościg za WARIATEM w BMW. Staranował radiowozy, policjanci w szpitalu [ZDJĘCIA]

2020-07-04 17:18 AC

Sceny niczym z amerykańskiego filmu rozegrały się na ulicach Ciechocinka i Włocławka w kujawsko-pomorskiem. Młody kierowca, który siedział za kierownicą BMW uciekał przed policją przez dwa powiaty, a gdy drogę ucieczki zablokowały mu radiowozy, postanowił je staranować. Rannych zostało aż czterech policjantów, którzy trafili do szpitala.

Około północy w nocy z piątku na sobotę, policjanci patrolujący ulice Ciechocinka zauważyli jadący samochód marki BMW, który nie miał włączonych świateł. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Kierowca postanowił jednak uciekać przed mundurowymi i kontynuował jazdę w kierunku Włocławka.

Rozpoczął się policyjny pościg, a mundurowi poprosili o wsparcie policjantów z Włocławka. Kierowca BMW na ulicy Toruńskiej i Okrzei jechał pod prąd i dopiero widząc blokadę przy ulicy Nowomiejskiej, skręcił w nią. Tam nie mogąc kontynuować jazdy skręcił jeszcze w ul. Południową, gdzie został zablokowany przez radiowóz z Włocławka. Chcąc uniknąć zatrzymania, staranował dwa policyjne pojazdy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod poniższym wideo.

Dolny Śląsk: Policyjny pościg za 20-letnim kierowcą BMW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

30-letni mieszkaniec Ciechocinka został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, ale pobrana krew wykaże, czy nie kierował on pod wpływem innych środków psychoaktywnych.

- Wynikiem takiego zachowania sprawcy i uderzenia w dwa radiowozy, czterech policjantów uczestniczących w działaniach zostało przewiezionych na badania do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznali funkcjonariusze nie zagrażały ich życiu i po wykonanych badaniach zostali oni zwolnieni do domu. Natomiast 30-latek po badaniach w szpitalu trafił do policyjnej celi - poinformował st. sierż Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Teraz policjanci zbierają materiał dowodowy, a kierowca już wkrótce może usłyszeć w prokuraturze zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci będą też wnioskować o tymczasowy areszt dla 30-latka.