Policja

i

Autor: fot. Magdalena Witt-Ratowska

Nowe, ogromne mandaty dla kierowców. Mieszkańcy Torunia zapłacili za głupotę

2022-01-03 15:14

Toruń. Policjanci podsumowali noworoczny weekend. Funkcjonariusze przyznają, że było raczej spokojnie, ale niestety nie obyło się bez przykrych incydentów i kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. podwójnym gazie. Dwóch z nich będąc w takim stanie doprowadziło do kolizji.

Policjanci z Torunia podsumowali noworoczny weekend. Jak podaje biuro prasowe KMP - funkcjonariusze byli wzywani ponad 300 razy do różnego rodzaju interwencji. - W stosunku do ponad 1730 osób podjęli czynność legitymowania. Od piątku, przez trzy dni skontrolowali również ponad 450 pojazdów a funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w tym czasie byli wezwani do 20 kolizji. W całym powiecie w okresie noworocznym funkcjonariusze zatrzymali również 4 nietrzeźwych kierowców - wylicza podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Groźna kolizja w Toruniu. Kierowca był pijany

W minioną niedzielę (2.01.2022 r.) około godz. 22:00, przy ul. Andersa w Toruniu doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji. O całym zdarzeniu zawiadomił służby przypadkowy świadek. Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ich ustaleń wynika, że 22-letni kierujący pojazdem marki Skoda Fabia, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, nagle uderzył w słup oświetleniowy 

- Na szczęście 22-letniemu kierowcy z Torunia, nic się nie stało. Policjanci poddali go badaniu trzeźwości. Okazało się, że prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. Probierz wykazał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało młody mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie również za doprowadzenie do kolizji w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Policjanci całą sprawę i zabezpieczone w niej materiały będą kierować do sądu. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia - informuje nas podinsp. Dąbrowska.

Gigantyczne mandaty dla kierowców. Mieszkańcy Torunia zapłacili za głupotę

Już w 2022 roku policjanci nałożyli pierwsze mandaty z nowego taryfikatora, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia. Większość mandatów nałożonych przez policjantów na kwotę powyżej 1000 zł. dotyczyła przekroczenia prędkości oraz doprowadzenia do kolizji. Kierowca, który przekroczył prędkość o 60 km powyżej prędkości dopuszczalnej znakami otrzymał mandat w kwocie 1500 zł.

Najwyższy mandat otrzymał kierowca, który wczoraj (2.01.2022) około godz. 19:00 doprowadził do kolizji w Brzozówce. - 43-latek nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze wjechał volkswagenem golfem do przydrożnego rowu. Gdy policjanci zbadali stan jego trzeźwości okazało się, że prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które wraz z postępowanie w tej sprawie zostanie przekazanie do sądu. To sędziowie zdecydują o dalszym losie kierowcy. Grozi mu do 2 lat więzienia - podsumowuje podinsp. Wioletta Dąbrowska w komunikacie prasowym.

Toruńscy policjanci apelują o rozwagę i skupienie na drogach. Warunki atmosferyczne w najbliższych godzinach i dniach nie będą nam ułatwiały zadania.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Bydgoszcz: Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE