Uwaga!

Ostra śnieżyca atakuje Toruń. Śmiertelne zagrożenie na drogach

2023-02-03 12:59

Toruń: Pogoda w piątek (3 lutego 023 r.) nie rozpieszcza mieszkańców grodu Kopernika i okolic. Od rana pada śnieg i krajobraz się zabielił. Na drogach jest ślisko i bardzo niebezpiecznie! Rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg przekonuje, że miasto jest przygotowane na taki scenariusz. Szczegóły na se.pl.

Potwierdziły się niekorzystne prognozy dla Torunia. W piątek (3 lutego) pada od wczesnych godzin porannych. Niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec znaczącej poprawie. Klimatolog i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl przewiduje, że druga połowa dnia również będzie niespokojna. - Późnym popołudniem i wieczorem opadów będzie mniej, ale możliwy jest śnieg z deszczem - przekazuje Rafał Maszewski.

Toruń. Śnieżyce zaatakowały miasto. Służby rozpoczęły akcję

Rzeczniczka prasowa MZD w Toruniu uspokaja i przekonuje, że miasto jest gotowe na atak śniegu. Już od czwartku, w porozumieniu z MPO wypracowano plan działania. Służby pracują intensywnie na terenie grodu Kopernika.

- Na drogi wysyłaliśmy dwanaście piaskarek oraz trzy ciągniki. Zaczęliśmy akcję od tras pierwszej kategorii, mostów, wiaduktów oraz miejsc niebezpiecznych .W zależności od nasilenia opadów zakres może zostać rozszerzony - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg.

Intensywne opady śniegu w Toruniu. Ostrzeżenie IMGW 3.02.2023

Uwaga kierowcy i piesi! Na drogach jest bardzo ślisko. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółty alert) przed intensywnymi opadami śniegu. Wprawdzie tego koloru nie widzimy przy nazwie Torunia, ale w prognozie ostrzeżeń powiat toruński jest już objęty alertem. Warto zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiedni poziom koncentracji. O ewentualnych utrudnieniach będziemy informować naszych czytelników na bieżąco. Pod tekstem zamieszczamy galerię ze zdjęciami od naszego czytelnika z Bydgoskiego Przedmieścia.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Torunia