Julian Korzus zdobył pięć medali. To syn korespondenta Super Expressu

Autor: Archiwum prywatne zawodnika Julian Korzus zdobył pięć medali. To syn korespondenta "Super Expressu"

Pięć medali Juliana Korzusa, syna korespondenta "Super Expressu"

2020-09-29 14:20

Julian Korzus (10 l.) wziął udział w mistrzostwach województwa w tenisie stołowym w dwóch kategoriach wiekowych dzieci do lat 11 i 13. W tej pierwszej kategorii zdobył trzy medale. W tej drugiej dwa. Na jednym turnieju Julian wygrał więcej meczu niż jego ojciec Mariusz (55 l.) w całym sezonie.

Julian Korzus nie miał jeszcze sześciu lat, gdy po raz pierwszy wziął udział w turnieju tenisa stołowego. Zajął na nim miejsce w przedziale 7-8. W nagrodę otrzymał długopis.

Teraz na zakończonych w niedzielę (27 września) mistrzostwach województwa do lat 11 trzy razy stał na podium. W singlu zdobył srebro. W deblu złoto i w drużynie srebro.

W mistrzostwach województwa do lat 13 rozegranych wcześniej Julek na podium stał dwa razy. W deblu zdobył brąz i w drużynie też brąz.

- Największym osiągnięciem syna jest zloty medal w deblu na międzywojewódzkich mistrzostwach do lat 13. Na tamtym turnieju on i Wojtek Szymczak (11 l.) pokonali deble które były wyżej rozstawione od nich – mówi jego tata. - Tenis stołowy to nasza rodzinna pasja. Ja też zacząłem grać. Teraz na treningi zaczęła chodzić moja żona - dodaje.

Rodzice Juliana podkreślają, że najpierw szkoła potem trening.

- Julian ma ogromne szczęście, że trenuje w klubie KS Gotyk Toruń w którym są najlepsi trenerzy od dzieci i młodzieży. W klubie jest też rodzinna atmosfera, a to jest ważne - mówi jego tata, który jest korespondentem Super Expressu niemal od zawsze.

Nowa Kasia w M jak miłość. Kiedyś Marcin kochał Kasię, teraz piękna brunetka uwiedzie Olka