Podopieczni Budowlanych Toruń ostrzą sobie zęby na tytuły w Mistrzostwach Świata!

i

Autor: TKS-T Budowlani Toruń Szermierka / Facebook Podopieczni Budowlanych Toruń ostrzą sobie zęby na tytuły w Mistrzostwach Świata!

Podopieczni Budowlanych Toruń ostrzą sobie zęby na tytuły w Mistrzostwach Świata! [AUDIO]

2020-02-05 12:27

Po złocie i srebrze w Mistrzostwach Polski Juniorów we florecie, które w styczniu odbyły się w mieście nad Brdą – podopieczni Budowlanych Toruń ostrzą zęby na tytuły w Mistrzostwach Europy i Świata.

Złoty krążek zawisł na szyi Karoliny Żurawskiej, a srebro - Jana Jurkiewicza. Ten drugi skompletował tym samym medale w mistrzowskiej rywalizacji juniorów i jest wielką nadzieją Budowlanych Toruń w kwietniowych Mistrzostwach Świata w Salt Lake City. Dlaczego Karolina zdecydowała się w ogóle na szermierkę? Posłuchajcie krótkiego materiału!

Karolina Żurawska jest nadzieją medalową Budowlanych Toruń!

Dzięki złotemu medalowi Karolina Żurawska awansowała na trzecie miejsce w krajowym rankingu juniorek i zapewniła sobie wyjazd na mistrzostwa Europy w chorwackim Porecu pod koniec marca. Ma także wielkie szanse na udział w mistrzostwach świata w Salt Lake City, ale to zależy od dwóch najbliższych startów w Pucharze Świata juniorek.

Medal Jana Jurkiewicza niespodzianką nie jest. 19-latek bronił mistrzostwa Polski, które zresztą zdobył rok temu także w Bydgoszczy.

- Dwójka jest wielką nadzieją toruńskiego floretu. Cały czas pracujemy, staramy się szkolić młodzież na poziom międzynarodowy. Ostatnie wyniki pokazały, że idziemy w dobrym kierunku  - podkreśla trener Budowlanych Toruń, Krzysztof Żurawski.

Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu Budowlanych Toruń - klub niebawem rozpocznie nabory. Dlaczego warto? O tym opowiada Krzysztof Żurawski.

Dlaczego warto dołączyć zespołu Budowlanych Toruń?

Za Karolinę Żurawską i Jana Jurkiewicza w nadchodzących Mistrzostwach Europy i Świata - kciuki trzyma Radio ESKA i portal ESKA INFO Toruń, a informacji o naborach szukajcie na www.budowlani.torun.pl lub na Facebooku.