Pogoda na dziś, 4 maja: wichury do 110 km/h, burze i... ocieplenie! Prognozy zadziwiają

2021-05-04 7:32 Konrad Marzec
Pogoda na wtorek, 4 maja: we wtorek wichury do 110 km/h, burze i... ocieplenie!
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na wtorek, 4 maja: we wtorek wichury do 110 km/h, burze i... ocieplenie!

Pogoda na dziś (4.05.2021) dla Polski. We wtorek (4 maja) w naszym kraju nie będzie spokojnie. Niektóre regiony muszą się przygotować na burze, jeszcze inne na wichury, które solidnie dadzą się we znaki mieszkańcom. Są też dobre wieści! Będzie wyraźnie... cieplej! Czy w końcu uda się pokonać zimę? Szczegółowa prognoza pogody zostanie przez nas przeanalizowana na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 4 maja: wichury do 110 km/h, burze i... ocieplenie! Prognozy zadziwiają
  2. Prognoza pogody 4.05.2021. Temperatura i wichury
  3. Prognoza pogody. Noc z 4 na 5 maja

Pogoda na dziś, 4 maja: wichury do 110 km/h, burze i... ocieplenie! Prognozy zadziwiają

Jaka będzie pogoda we wtorek, 4 maja?

Pogoda na dziś (4.05.2021) dla Polski nie przynosi zbyt wielu dobrych wieści, choć i takich można się doszukać. We wtorek (4 maja) niektóre rejony naszego kraju są narażone na burze i wichury. Ponownie przydadzą się parasole. Po konkrety jak zwykle udajemy się kierunku oficjalnego serwisu IMGW. - Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie na zachodzie i północy, przelotne opady deszczu. Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej możliwe burze - informują eksperci Instytutu.

Sprawdź prognozy. IMGW: pogoda w Polsce oszaleje! Najpierw zimowo, a za kilka dni... 26 stopni i burze!

Prognoza pogody 4.05.2021. Temperatura i wichury

Jaka będzie temperatura we wtorek, 4 maja?

IMGW podaje, że na termometrach temperatura maksymalna od 11°C, 13°C na północy do 16°C, 18°C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty; w porywach do 60 km/h na północy oraz w czasie burz, 65 km/h nad morzem i na zachodzie. To jednak nie koniec...

- 70 km/h na obszarach podgórskich oraz 80 km/h na Dolnym Śląsku; południowy i południowo-zachodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 110 km/h - ostrzegają eksperci IMGW za pośrednictwem oficjalnego serwisu.

Prognoza pogody. Noc z 4 na 5 maja

W nocy z wtorku na środę (4-5.04.2021) bynajmniej nie będzie spokojnie. IMGW podaje, że trzeba się przygotować na zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotny deszcz, głównie początkowo na północy kraju. Początkowo wysoko w Tatrach możliwy słaby śnieg. Temperatura minimalna od 4°C na obszarach podgórskich Karpat i 5°C, 6°C na północy do 9°C, 10°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, na obszarach podgórskich w porywach do 60 km/h; nad morzem dość silny, w porywach do 65 km/h; południowo-zachodni i południowy. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, na szczytach Sudetów do 110 km/h.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty meteo. Będziemy je też podawać w naszych lokalnych serwisach.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Załamanie pogody nad jeziorem Wigry zaskoczyło turystów w łódce. Pomogli policyjni wodniacy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE