Policja poszukuje groźnych przestępców. "Kadafi" i jego żołnierze z listami gończymi

2018-08-30 11:17

Za tymi trzema mężczyznami wystawione zostały listy gończe. Mają do odbycia kary pozbawienia wolności, wymierzone przez sąd w Bydgoszczy nieprawomocnym wyrokiem. Trwają poszukiwania podejrzanych.

Bydgoska policja poszukuje trzech niebezpiecznych mężczyzn. Chodzi o Tomasza Berdycha ps. „Kadafi”, Adama Plutę oraz Jaromira Mielke ps. „Jurgen”. - Wszyscy mają do odbycia kary pozbawienia wolności orzeczone przez bydgoski sąd nieprawomocnym wyrokiem - tłumaczy w komunikacie policja z regionu, która przypomina, że do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej doszło w 2011 r. (więcej informacji można znaleźć w zamieszczonej galerii ze zdjęciami). 

- Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów i prokuratorów pozwolił na ustalenie, że grupa przestępcza handlowała narkotykami na wielką skalę. Członkowie tej grupy zajmowali się także czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi, a jeden z nich usłyszał nieprawomocny jeszcze wyrok za zabójstwo - czytamy w komunikacie policji.

>>> Śmiertelny wypadek w powiecie Bydgoskim. Nie żyje 25-letni motocyklista

Zdaniem zajmujących się to sprawą, była to największa w woj. kujawsko-pomorskim zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym trudniąca się m.in. handlem narkotykami. - Do ścisłego jej kierownictwa należało około 20 osób, a przez 10 lat działalności różne funkcje w niej pełniło łącznie około 130 osób. Szacunki śledczych wskazują, że przez ten czas członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad tonę różnego rodzaju narkotyków - informuje policja.

Listy gończe za poszukiwanymi prezentujemy poniżej:

  • poszukiwani.policja.pl/pos/form/r384201318924,BERDYCH-TOMASZ.html
  • poszukiwani.policja.pl/pos/form/r475836582,PLUTA-ADAM.html
  • poszukiwani.policja.pl/pos/form/r9641705344684,MIELKE-JAROMIR.html

#TOWIDEO

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE