Polski Cukier - Astoria: Derby dla "Twardych Pierników"! Toruń obroniony [RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-10-01 19:49

Polski Cukier Toruń wreszcie wygrał w sezonie 2020/21. "Twarde Pierniki" wybrały sobie znakomity moment na przerwanie niemocy. W czwartek (1 października) do Areny Toruń przyjechała Enea Astoria Bydgoszcz. Mecz derbowy zakończył się triumfem gospodarzy, co może dać im potrzebny impuls na dalszą część sezonu.

Polski Cukier Toruń - Astoria Bydgoszcz: Derby dla "Twardych Pierników"! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Po serii porażek, w końcu przyszło zwycięstwo. I to w jakim momencie! Polski Cukier Toruń przystępował do konfrontacji z Astorią Bydgoszcz z mocnym postanowieniem przełamania. Tymczasem początek to powrót do koszmaru z pierwszych spotkań sezonu 2020/21. Bydgoszczanie panowali na parkiecie i pierwszą kwartę zakończyli z prowadzeniem 37:20. Goście imponowali szczególnie jeśli chodzi o rzuty za trzy.

Na szczęście dla fanów z Torunia, "Twarde Pierniki" złapały właściwy rytm i odwróciły losu meczu. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Donovan Jakcson, który ostatecznie zaliczył 20 punktów i 12 asyst. Jeszcze lepsi pod względem punktowym byli w czwartkowy wieczór Damian Kulig i Araron Cel - obaj zdobyli dla Polskiego Cukru po 24 punkty. Gościom nie pomógł gwiazdorski występ Coreya Sandersa (35 punktów i 10 asyst). Wprawdzie jeszcze w końcówce czwartej kwarty mieliśmy przebudzenie Astorii, ale podopieczni Jarosława Zawadki zachowali zimną krew. Kluczowe były punkty Obiego Trottera, Damiana Kuliga, Aarona Cela i Donovana Jacksona. Kibice toruńskiej drużyny w końcu mieli powody do radości.

Polski Cukier Toruń - Astoria Bydgoszcz 112:102 (20:37, 31:18, 37:26, 24:21)

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 24, Damian Kulig 24, Donovan Jackson 20, Bartosz Diduszko 15, Obie Trotter 12, Keyshawn Woods 12, Carlton Bragg Jr 5, Aleksander Perka 0, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Corey Sanders 35, Tomislav Gabrić 16, Michał Chyliński 11, Paulius Dambrauskas 11, Michał Krasuski 11, Marcus Loncar 7, Jakub Nizioł, Łukasz Frąckiewicz 5, Michał Aleksandrowicz 0, Marcin Nowakowski 0.