Polski Cukier Toruń - Dinamo Sassari - zdjęcia z Areny Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Polski Cukier Toruń - Dinamo Sassari - zdjęcia z Areny Toruń

Polski Cukier Toruń poległ w starciu z Dinamem Sassari [RELACJA, ZDJĘCIA]

2019-11-05 20:08

To był kolejny wieczór z koszykarską Ligą Mistrzów w Arenie Toruń. Polski Cukier Toruń chciał zmazać plamę po porażce z Kingiem Szczecin i pokonać faworyzowane Dinamo Sassari. Zobaczcie relację i zdjęcia z tego spotkania!

Porażka z Kingiem Szczecin i uraz Jakuba Schenka popsuły zdecydowanie humory szkoleniowcowi Polskiego Cukru Toruń, Sebastianowi Machowskiemu. Tymczasem we wtorek (5 października) do Areny Toruń przyjechała drużyna Dinama Sassari, która miała apetyt na kolejną wygraną w Lidze Mistrzów.

Polski Cukier Toruń - Dinamo Sassari, relacja

Pierwsza połowa potwierdziła wcześniejsze spekulacje - w Arenie Toruń rozgorzał wielki bój. Liderem Twardych Pierników był Chris Wright, który rozgrywał fantastyczne zawody. Na nieszczęście torunian - jego rodak grający dla Dinama, Dwayne Evans również znajdował się w świetnej formie. Na długą przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 52:53.

Ponieważ trzecia kwarta zakończyła się remisem, wszystko sprowadzało się do utrzymania nerwów w decydującej fazie meczów. Kibice gospodarzy mieli nadzieję, że nie wrócą demony ze Szczecina, gdzie w końcówce wyraźnie lepszy był King.

Niestety - nic nie chciało wpadać do kosza, a goście bezlitośnie zaczęli budować przewagę. Polski Cukier nie wytrzymał spotkania kondycyjnie, widać było też krótką ławkę rezerwowych, która jest wynikiem urazów. Chris Wright dwoił się i troił, ale nie był w stanie wiele zdziałać. Rzut za trzy punkty Marco Spissu na minutę przed końcem wbił gwóźdź do trumny "Twardych Pierników".

Podopieczni Machowskiego znów stracili powyżej 100 punktów. Obrona kuleje, a kontuzje z pewnością nie pomagają zespołowi. Trzeba przetrwać ten trudny moment i wierzyć, że w kolejnych dniach będzie lepiej.

Pod tekstem prezentujemy wam zdjęcia z Areny Toruń. Autorką jest tradycyjnie Róża Koźlikowska.

Polski Cukier Toruń - Dinamo Sassari 95:113 (19:26, 33:27, 28:28, 15:32)

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 30, Keith Hornsby 15, Aaron Cel 14, Alade Aminu 13, Kyle Weaver 11, Aleksander Perka 6, Bartosz Diduszko 4, Ignacy Grochowski 2, Mikołaj Ratajczak 0, Jakub Kondraciuk 0,

Dinamo Sassari: Dwayne Evans 29, Marco Spissu 22, Miro Bilan 16, Stefano Gentile 13, Curtis Jerrells 12, Jamel McLean 7, Michele Vitali 6, Paulius Sorokas 5, Dyshawn Pierre 3, Lorenzo Bucarelli 0