Lany poniedziałek uderzył do głowy 51-latkowi. Spektakularny pościg na Śląsku i ranna policjantka!

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe Pościg za 24-latkiem w Kujawsko-Pomorskiem. Powód był prosty

Mają go

Pościg za 24-latkiem w Kujawsko-Pomorskiem. Powód był prosty

2023-08-24 7:04

24-letni kierowca uciekał przed policjantami z Unisławia. Miał ku temu co najmniej jeden poważny powód. Zatrzymanemu w Kujawsko-Pomorskiem grozi nawet do 5 lat więzienia.

O policyjnym pościgu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego informuje nas podkomisarz Tomasz Zieliński, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Funkcjonariusze zauważyli osobowe audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie ruszył. Mundurowi postanowili sprawdzić, co było powodem takiego zachowania. Sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi dali kierowcy znać by się zatrzymał, jednak ten nie zareagował i kontynuował jazdę - wyjaśnia policjant.

Kujawsko-pomorskie: 24-latkowi grozi więzienie

Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany na jednej z pobliskich posesji. Okazało się, 24-latek chciał uniknąć policyjnej kontroli, ponieważ nie powinien prowadzić auta. Już wcześniej sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów - dodaje oficer prasowy KPP Chełmno.

Policjanci podają, że za jazdę z zakazem, a także niezatrzymanie się do kontroli mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O jego losie zdecyduje teraz sąd. 

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Niecodzienny pościg w Krakowie. Pierzasta uciekinierka nie chciała stracić wolności