Prawie 3 promile za kierownicą forda! Jego koleżanka próbowała łapówki

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe Prawie 3 promile za kierownicą forda! Jego koleżanka próbowała łapówki

Szok!

Prawie 3 promile za kierownicą forda! Jego koleżanka próbowała łapówki

2022-11-25 6:38

Inowrocław: Interwencja miejscowych policjantów wobec kierującego fordem zakończyła się zatrzymaniem mężczyzna i pasażerki pojazdu. Kierowca odpowie za prowadzenie po pijanemu. - Kobieta zaś za próbę przekupienia patrolu, w zamian za wolność kolegi. Oboje usłyszeli zarzuty - wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Oficer prasowa KPP w Inowrocławiu informuje, że we wtorek (22 listopada 2022 r.) przed południem jej koledzy interweniowali na terenie Inowrocławia. Policjanci otrzymali sygnał od mieszkańca, że zaparkowany na jednej z ulic ford blokuje wjazd do posesji. Ponadto w samochodzie siedzą mężczyzna i kobieta, a kierujący może być nietrzeźwy. - Dyżurny skierował tam patrol, który, gdy tylko dotarł na miejsce ustalił, że ford zdążył przejechać kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca, gdzie był zaparkowany. Od kierowcy policjanci wyczuli alkohol, a kontrola trzeźwości wykazała, że ma 2,76 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali zatem obligatoryjnie jego prawo jazdy - wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka.

Inowrocław: Chciała wręczyć łapówkę policji. Założyli jej kajdanki

W komunikacie policji czytamy, że gdy patrol przystąpił do legitymowania kobiety, ta wyciągnęła z kieszeni 300 złotych i podając je policjantom powiedziała, że chce, by nie zatrzymywali jej kolegi.

- Próbując wręczyć łapówkę „patrolówce” chciała nakłonić mundurowych do odstąpienia od czynności. Policjanci zatrzymali zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Trafili oni do policyjnego aresztu, gdzie oboje trzeźwieli. 23 listopada kryminalni doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. 58-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 37-letnia kobieta odpowie natomiast za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. W jej przypadku kara więzienia wzrasta do lat 10 - podsumowuje asp. szt. Drobniecka. Do rozprawy oboje mają dozór policyjny.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy oferowanie łapówek powinno być surowo karane?
Pijany kierowca zaproponował łapówkę. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE