Prezydent Torunia zrobił w mieście średniowieczny klimat. Może być jeszcze gorzej

2021-11-24 13:39
Ciemności w Toruniu
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Ciemności w Toruniu

Prezydent Torunia Michał Zaleski (69 l.) miewa różne pomysły. Dzięki jednemu z nich w grodzie Kopernika zapanowały ciemności egipskie. Prezydent mówi, że oszczędza i dba o środowisko, a mieszkańcy i turyści po zapadnięciu zmierzchu mogą żywcem przenieść się do średniowiecza. To nie ostatni pomysł prezydenta. Zaleski chce jeszcze wybudować w Toruniu budynek przed którym ma stanąć pomnik żaby. Niektórzy mieszkańcy ironizują i sugerują, aby obok żaby stanął również pomnik prezydenta Zaleskiego i o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.

Prezydent Torunia zrobił w mieście średniowieczny klimat. Tak się tłumaczy

Toruń oszczędza na oświetleniu ulic. Niektórzy kierowcy narzekają, zwłaszcza ci, którzy wieczorami podróżują w okolicach osiedla Wrzosy. Tymczasem wiemy już, że w tym roku nie będzie lepiej. W przyszłym roku ma być jeszcze gorzej, bo władze miasta chcą oszczędzać jeszcze bardziej na oświetleniu ulic. Nasi dziennikarze postanowili ustalić kto odpowiada za ciemności egipskie w Toruniu. Oto jaką odpowiedź otrzymaliśmy od biura prasowego władz miasta. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Awantura w centrum Torunia. 25-latek zrobił to przy klubie nocnym

- Ograniczenia w oświetleniu miasta Torunia zostały utrzymane, zgodnie z decyzją prezydenta z ubiegłego roku. Decyzja o wyłączeniu co trzeciej lampy oraz ograniczeniu oświetlenia w obszarze niezabudowanym podyktowana jest koniecznością wygospodarowania w budżecie miasta oszczędności, a także troską o środowisko. Pełne oświetlenie utrzymane natomiast zostaje na przejściach dla pieszych i w newralgicznych punktach miasta - informuje nas Anna Kulbicka - Tondel, rzecznik prasowy Michała Zaleskiego prezydenta Torunia.

Jest jedna rzecz, w której Michał Zaleski prezydent Torunia nie ma sobie równych w Polsce. Gdy obecny gospodarz miasta ze swoją ekipą zaczynał rządy, Toruń był zadłużony na 188 miliony złotych. Teraz dług Torunia to już 1 miliard 112 milionów 654 tysięcy i 543 zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to ponad 5 tysięcy złotych. Samych odsetek miasto Toruń w 2020 roku zapłaciło 20 milionów 179 tysięcy złotych.

Michał Zaleski wie o zadłużeniu, ale teraz marzy mu się wielkie centrum filmowe w samym sercu Torunia. By je zbudować, miasto będzie musiało zadłużyć się na kolejne 200 milionów l, a może i więcej.

Przed centrum ma stanąć pomnik Żaby. Niektórzy nasi rozmówcy chcą m, aby już teraz rozpocząć zbiórkę na budowę pomnika Michała Zaleskiego. Ironicznie odnoszą się do jego ostatnich działań. Uważają, że jego pomnik powinien stanąć obok pomnika żaby i pomnika Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Toruniu, gdy zapada zmrok?
Cztery pory roku na pl. Rapackiego w Toruniu. Nowe oblicze roślinności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE