Ale numer!

Próbował ukraść samochód i... zasnął w środku. "Geniusz zbrodni" w Kujawsko-Pomorskiem

2023-07-27 12:25

Są takie sprawy, podczas których nawet policjanci nie kryją rozbawienia. Tak było w przypadku 47-latka z Brodnicy, który usiłując ukraść samochód, po prostu w nim zasnął. "Geniuszowi zbrodni" grozi nawet 10 lat więzienia.

Cała sprawa miała swój początek w niedzielę (23.07.2023 r.) po godzinie 7:00. - Do dyżurnego policji zadzwonił mieszkaniec gminy Brzuze i poinformował, że na jego posesji stoi otwarty samochód ford, w którym znajdują się przedmioty z jego garażu - informuje "Super Express" oficer prasowa KPP w Rypinie. 

Po chwili do dyżurnego zadzwonił inny mieszkaniec tej miejscowości i poinformował, że w jego samochodzie w garażu śpi jakiś mężczyzna. Gdy policjanci dojechali na miejsce faktycznie zastali śpiącego mężczyznę, którego wyprowadzili z samochodu. Był nim 47-latek z Brodnicy - dodaje asp. sztab. Dorota Rupińska.

Kujawsko-pomorskie: Próbował ukraść auto i zasnął w środku 

Choć sprawa nie należała do typowych, policjanci szybko sobie z nią poradzili. Funkcjonariusze ustalili, że 47-latek tej nocy włamał się do garażu pierwszego zgłaszającego skąd zabrał różne narzędzia, załadował je do swojego samochodu, jednak w drodze powrotnej z uwagi na nierówny teren ugrzązł na drodze gruntowej i porzucił pojazd.

- Nie dał jednak za wygraną i przyszedł na teren sąsiedniej posesji. Tam wszedł do garażu, ponownie załadował różne narzędzia do stojącego w nim samochodu i próbował wyjechać. Gdy mu się to nie udało, to zasnął za kierownicą. Obudzili go dopiero funkcjonariusze i doprowadzili do policyjnego aresztu - wyjaśnia oficer prasowa KPP w Rypinie.

Następnego dnia (24 lipca 2023 r.) mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży mienia o znacznej wartości. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. "Geniuszowi" grozi nawet do 10 lat więzienia

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał