Wpadli jak śliwka w kompot

Przelewali tajemniczy płyn z cysterny. Przestępczy duet trafił za kratki

2023-02-08 12:56

Włocławek: Miejscowi policjanci zainteresowali się duetem, który przelewał glikol z cysterny do pojemnika typu mauser. Mężczyzna i kobieta przedstawili funkcjonariuszom zgodną wersję. Problem w tym, że... zupełnie nieprawdziwą. - Oboje odpowiedzą za usiłowanie kradzieży i dokonanie tego przestępstwa - informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Akcja włocławskich policjantów miała miejsce w minioną środę (1 lutego 2023 r.). W godzinach wieczornych funkcjonariusze z włocławskiej „patrolówki” zainteresowali się dość nietypową sytuacją na jednym z parkingów we Włocławku. - Mundurowi zauważyli stojącą cysternę, a za nią na lawecie samochodowej zbiornik typu mauser. Kiedy funkcjonariusze podjechali, stojący w pobliżu mężczyzna zaczął im tłumaczyć, że muszą przelać nadwyżkę płynu glikol do pojemnika - wyjaśnia st. sierż Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

Włocławek. Przelewali glikol do pojemnika. Zostali zatrzymani

- Na miejscu była też kobieta, która okazała się kierującą zestawem ciężarowym. Zgodnie potwierdziła wersję mężczyzny. Mundurowi nie dali wiary tym tłumaczeniom, a kontakt telefoniczny z właścicielem firmy tylko potwierdził ich przypuszczenia o dokonywanej właśnie kradzieży - dodaje st. sierż. Tomaszewski.

33-latek i 38-latka zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Laweta, wraz z pojemnikiem o pojemności tysiąca litrów oraz samochód vw, w którym były dodatkowe baniaki i elektryczna pompa zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Policjanci z Włocławka zatrzymali ich na parkingu. Na jaw wyszły kolejne fakty

Jak się okazało, nie był to ich "pierwszy raz". Miesiąc wcześniej bowiem zdołali ukraść ponad tysiąc litrów glikolu, który mundurowi znaleźli w pojemniku na terenie posesji w powiecie włocławskim. Sytuacja nie była zgłoszona, bo pracownica firmy tłumaczyła się błędnym pomiarem wagi pojazdu przed wyjazdem.

- Zebrany materiał w sprawie pozwolił śledczym na postawienie obojgu zarzutów. Pierwszy dotyczył sytuacji z ubiegłego tygodnia, natomiast drugi przestępstwa dokonanego miesiąc wcześniej. Za kradzież może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje rzecznik prasowy KMP we Włocławku.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Groza w Krakowie. Przystawił kobiecie pistolet do głowy! W policjanta rzucił nożem