Ryby z Torunia pojechały do Berlina! Są smaczne i zdrowe [AUDIO]

2020-01-25 9:54 Mariusz Luda
Ryby z Torunia pojechały do Berlina! Są smaczne i zdrowe
Autor: CC Pixabay.com Ryby z Torunia pojechały do Berlina! Są smaczne i zdrowe

Są smaczne, a przede wszystkim zdrowe - polskie ryby pojechały na największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa Grüne Woche w Berlinie. Tradycyjnie, wystawcą jest toruński okręg Polskiego Związku Wędkarskiego.

Tam właśnie, toruński okręg PZW będzie mówił o bogatej ofercie wędkarsko-turystycznej, dzięki czemu niemieccy pasjonaci wędkarstwa realizują swoją pasję nad naszymi jeziorami.

Wędkarze i naukowcy rozmawiają o tradycyjnych, ale i innowacyjnych metodach produkcji ryb w Polsce, w tym o programie przywrócenia jesiotra do naszych wód. Okręg PZW w Toruniu od lat ma swój własny unikalny program, a akwaria z jesiotrami - wozi na berlińskie targi od lat.

Mówi organizator konferencji, Jakub Rozpendowski z Organizacji Producentów Ryb Jesiotrowatych.

Jakub Rozpendowski z Organizacji Producentów Ryb Jesiotrowatych o konferencji

W planach całej Europy, w tym Polski - jest zwiększenie produkcji innych gatunków. Cały czas potrzeba jednak metod, by hodować ekologicznie i ekonomicznie - zdrowe i smaczne ryby. Mówi Sławomir Krejszeff z Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie.

Sławomir Krejszeff z Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie o rybach - zdrowych i smacznych

Targi Grüne Woche w Berlinie to międzynarodowa oferta artykułów spożywczych: pieczywa, mięs i wędlin, ryb i owoców morza, ale też miodów, przypraw, ziół i herbat. Prezentowane są też narzędzia i maszyny rolnicze, metody hodowli bydła, zwierząt domowych, myślistwo i wędkarstwo. Targi potrwają do 26 stycznia.