Starbucks

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe W Toruniu już niebawem otwiera się Starbucks

Nowe lokale

Toruń będzie miał kawiarnię Starbucks. Kiedy otwarcie? Znamy lokalizację

2023-06-07 22:10

W Toruniu startuje niebawem jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie kawiarni. Popularna, amerykańska sieć Starbucks otworzy się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza (ul. Broniewskiego 90). Czy na otwarciu będą tłumy? Markę tą upodobała sobie szczególnie młodzież i osoby po 30 roku życia.

Starbucks w Toruniu

Starbucks już w maju wybrał galerię Toruń Plaza ze względu na atrakcyjne miejsce handlowe, codziennie punkt ten odwiedzają tysiące mieszkańców naszego miasta. Pierwszy toruński Starbucks został hucznie otwarty 28 lipca 2023 roku, o godzinie 8:30. Lokal znajduje się na parterze galerii handlowej, kawiarnia posiada również ogródek. Jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-21:00 oraz w niedziele - godziny otwarcia od 11:00 do 19:00.

Starbucks, najbardziej rozpoznawalna kawiarnia na świecie

Starbucks to międzynarodowa sieć kawiarni znana ze swojej charakterystycznej kawy (biało-zielone logo), espresso oraz szerokiej gamy innych napojów i potraw typowych dla kawiarni. Firma została założona w 1971 roku w Seattle w stanie Waszyngton, przez trzech partnerów - Jerry'ego Baldwina, Zeva Siegla i Gordona Bowkera. Pierwotnie Starbucks sprzedawał tylko kawę w ziarnach, zanim przekształcił się w format kawiarni.

Obecnie Starbucks stał się jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci kawiarni na świecie. Funkcjonuje w tysiącach lokalizacji na całym świecie, obsługując klientów w ponad 80 krajach. Firma jest znana z wysokiej jakości produktów, dobrej obsługi klienta oraz przyjemnej atmosfery w swoich lokalach.

Firma jest znana z inicjatyw z zakresu zrównoważonego rozwoju, w tym działań na rzecz etycznego pozyskiwania ziaren kawy i zmniejszania swojego wpływu na środowisko. Starbucks dąży do promowania uczciwego handlu, wsparcia rolników i pozytywnego oddziaływania na społeczności, w których działa (promocja eko podejścia).

Ogólnie Starbucks odegrał znaczącą rolę w popularyzacji kultury kawy na całym świecie, oferując przyjazne otoczenie, w którym klienci mogą cieszyć się ulubionymi napojami i spotykać się ze znajomymi. Te aspekty szczególnie trafiły do młodych ludzi.

Starbucks w Polsce

Sieć Starbucks jest obecna w Polsce od 2009 roku. Jej pierwszy lokal został otwarty w Warszawie. Od tamtej pory powstało już wiele lokali firmy w innych dużych miastach w kraju. Obecnie w Polsce działa ponad 90 kawiarni, a sama sieć ma dalsze plany rozwojowe.

Źródło: Starbucks w Toruniu już gotowy! Gdzie się znajduje? Jakie godziny otwarcia?