Straż Miejska z Torunia apeluje ws. bezdomnych!

2019-12-14 18:14 Redakcja
Straż Miejska z Torunia apeluje ws. bezdomnych!
Autor: Straż Miejska Toruń Straż Miejska z Torunia apeluje ws. bezdomnych!

Wzorem lat ubiegłych Straż Miejska prowadzi w okresie jesienno-zimowym, z uwagi na niskie temperatury powietrza, działania ukierunkowane na udzielenie możliwie największej pomocy osobom bezdomnym rozlokowanym na terenie miasta Torunia. Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie osób, które mogą potrzebować wsparcia!

Regularnie dwa razy na dobę tj. w godzinach rannych i wieczornych strażnicy kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, szałasy w lasach, bunkry, boksy śmietnikowe, garaże czy dworce komunikacyjne.

- W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzają, czy z uwagi na trudne warunki bytowe oraz niską temperaturę powietrza osoby te nie potrzebują pomocy lekarskiej. Informują je również, wręczając ulotki informacyjne, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, otrzymać odzież lub przenocować - tłumaczy Jarosław Paralusz, zastępca komendanta SM w Toruniu.

W celu zwiększenia skuteczności swoich działań Straż Miejska sporządziła wykaz wszystkich punktów pobytu bezdomnych wraz z imiennym spisem osób przebywających w danym miejscu. Takich punktów na terenie całego miasta jest 24. Okresowo przebywają w nich 32 osoby bezdomne.

- Z uwagi na zagrożenie dla zdrowia i życia, które mogą spowodować niskie temperatury powietrza, nie tylko dla osób bezdomnych, zwracamy się z apelem do mieszkańców Torunia o zgłaszanie do dyżurnego Straży Miejskiej - bezpłatny telefon alarmowy 986 wszystkich interwencji, dzięki którym uda się uratować życie drugiego człowieka - przekazują strażnicy miejscy w specjalnym komunikacie.