Brawo!

Szlachetna Paczka dla niepełnosprawnej pani Hani z Obrowa. Uratowali jej święta

2022-12-14 11:32

Toruń i okolice: Święta Bożego Narodzenia będą znacznie weselsze dla 40-letniej Pani Hani z Obrowa. Samotna i niepełnosprawna kobieta otrzyma Szlachetną Paczkę, którą przygotowali członkowie Zarządu Powiatu, radni oraz pracownicy Starostwa Powiatowego, Powiatowego Zarządu Dróg i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Toruniu nie ukrywają radości po tym, jak udało się pomóc pani Hani z Obrowa, która kilka miesięcy temu straciła mamę – swoją najbliższą przyjaciółkę, powierniczkę i opiekunkę. - Mama opiekowała się nią i pomagała wiązać koniec z końcem. Kiedy jej zabrakło sytuacja materialna 40-letniej mieszkanki Obrowa znacznie się pogorszyła. Kobieta jest upośledzona umysłowo w stopniu lekkim i cały miesiąc musi przeżyć tylko ze skromnej renty - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego.

Szlachetna Paczka dla pani Hani z Obrowa. Starosta mówi o ogromnych sercach

- Już po raz drugi razem przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę. Bardzo się cieszę, że to tradycyjnie była inicjatywa pracowników. Do prezentów dla Pani Hani dorzucili się także radni i osoby pracujące w naszych jednostkach organizacyjnych: Powiatowym Zarządzie Dróg i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jestem im wszystkim bardzo wdzięczny, pokazali, że mają ogromne serca - zapewnia Starosta Toruński Marek Olszewski.

W tym roku prezenty, które trafiły do potrzebującej mieszkanki Obrowa spakowali wspólnie przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i pracownicy. Tradycyjnie przygotowanie Szlachetnej Paczki zwieńczyło wspólne zdjęcie, które dołączono do darów dla potrzebujące. Galerię z tego wydarzenia prezentujemy pod tekstem.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Szlachetna Paczka 2022. Bierzesz udział?
Szlachetna Paczka 2020: Komu pomagamy w tym roku?