Spory wewnętrzne w Toruniu. Kandydaci PSL i Szymona Hołowni już się kłócą

i

Autor: Super Express Spory wewnętrzne w Toruniu. Kandydaci PSL i Szymona Hołowni już się kłócą

Polityka

Szok w Toruniu. Kampanię zaczęli od plucia na koleżankę z listy

2023-08-24 14:53

Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL razem idą do wyborów. Jeszcze kampania się nie zaczęła, a w Toruniu przedstawiciele partii już się pokłócili. Ci od Hołowni zapewniają, że nigdy nie staną do wspólnego zdjęcia z tymi z PSL-u, którzy znajdą się na tej samej liście co oni. Kością niezgody jest była wiceminister w rządzie PiS - Iwona Michałek (68 l.)

Takiego zamieszania w Toruniu jeszcze nie było. W czwartek (24 sierpnia) o godzinie jedenastej, sympatycy Trzeciej Drogi Polska 2050 Szymona Hołowni zorganizowali konferencję prasową pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo praktycznie wszystkie partie organizują w tym tygodniu swoje konferencje pod pomnikiem największego polskiego astronoma.

Toruń. Spory polityków PSL-u i Szymona Hołowni

W oficjalnym zaproszeniu przeczytaliśmy, że podczas briefingów zaprezentowani zostaną kandydaci, którzy zajmować będą miejsca na listach wyborczych Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe z ramienia partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Nasz dziennikarz zapytał się, dlaczego działacze Polska 2050 Szymona Hołowni zorganizowali konferencję bez działaczy PSL-u. Odpowiedź nas zaskoczyła.

Marcin Skonieczka oświadczył, że osoby które będą kandydować z ramienia Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu toruńskim, nie staną do wspólnego zdjęcia z tymi którzy będą startować z ramienia PSL-u. - Chodzi o posłankę która była wiceministrem w rządzie PiSu - wyznał Skonieczka.

Nasz dziennikarz poprosił o podanie imienia i nazwiska osoby, która była w rządzie PiS-u, a ma startować z ramienia PSL-u. - To poseł Iwona Michałek - odpowiedział Skonieczka

Co na to sama zainteresowana? - Owszem wiemy o tej konferencji, ale listy nie są jeszcze zarejestrowane i na pewno po rejestracji przedstawimy pełen skład wszystkich liderów - usłyszeliśmy od Krzysztof Dudy, asystenta pani poseł Iwony Michałek.

Sonda
Czy Zjednoczona Prawica wygra najbliższe wybory?