Toruń: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu Piłsudskiego! Błyskawiczna akcja policji

2021-07-08 12:51
Policja
Autor: fot.pixabay.com Toruń: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu Piłsudskiego! Błyskawiczna akcja policji

Chwile grozy w naszym mieście! Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze szybko znaleźli się na miejscu i uratowali 33-latka!

Toruń: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu Piłsudskiego! Błyskawiczna akcja policji

W poniedziałek (5 lipca) około 2:50 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu im. Józefa Piłsudskiego.

Zobacz: Trzy wypadki i trzy ofiary śmiertelne! Fatalny dzień na kujawsko-pomorskich drogach

- Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol mundurowych. Sierż. szt. Michał Prusakiewicz i post. Karolina Mychlewicz zareagowali błyskawicznie. Chwilę później byli już na miejscu. Okazało się, że desperat siedzi na metalowej belce, która był pozostałością po zdemontowanym chodniku i miał zwieszone nogi w dół. Kolega, który był z nim próbował odwieść go od desperackiego kroku i przekonywał go, by zszedł na jezdnię. Ten nie słuchał i cały czas przesuwał się ku końcowi belki, zamierzając w konsekwencji skoczyć - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Sierż. szt. Michał Prusakiewicz zdjął cale oporządzenie i wszedł na przęsło w taki sposób, by desperat go nie widział. Policjant zdołał tak podejść do mężczyzny, że ten go nie zauważył. Po chwyceniu go i unieruchomieniu, funkcjonariusz uspokoił 33-latka. Ten rozpłakał się i podziękował, po czym powiedział, że chce już zejść na jezdnię. Policjanci poczekali na przyjazd straży pożarnej, aby bezpiecznie zejść z belki. Okazało się, że 33-latek jest pijany – miał blisko promil alkoholu w organizmie. Na szczęście nie stało mu się nic złego. Trafił do izby wytrzeźwień, a potem pod opiekę lekarzy.

Super Raport 08.07 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska, Joanna Mucha - Polska 2050 oraz Mariusz Fyrstenberg - były tenisista)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE