Toruń będzie miał nową ścieżkę rowerową za 844 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

2021-01-16 13:57 Konrad Marzec
Toruń będzie miał nową ścieżkę rowerową za 844 tysięcy złotych!
Autor: MZD w Toruniu Toruń będzie miał nową ścieżkę rowerową za 844 tysięcy złotych!

Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Szosy Bydgoskiej w Toruniu. Powstanie ona na odcinku od pętli tramwajowej do placu Skalskiego. - Na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych - informuje nas Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD.

Toruń będzie miał nową ścieżka rowerową! Inwestycja za 844 tysiące złotych

Nowa ścieżka Połączy Bydgoskie Przedmieście z Przysiekiem i będzie stanowiła część „Wiślanej Trasy Rowerowej”- mowa o budowanej wzdłuż Szosy Bydgoskiej ścieżce rowerowej. Na placu budowy pojawiły się maszyny i rozpoczęły się prace ziemne. W sierpniu pojadą nią pierwsi rowerzyści. - Nowa ścieżka będzie miała 1,039 km długości i przebiegać będzie wzdłuż drogi krajowej nr 80. Powstanie ona po południowej stronie Szosy Bydgoskiej, czyli po tej co jest oczyszczalnia - informuje nas Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Czytaj też: Toruń: Ceny biletów MZK nie podobają się mieszkańcom. Związek tłumaczy i chwali się sukcesami

- Budowany ciąg pieszo-rowerowy kończy się na skrzyżowaniu Szosy Bydgoskiej i Szosy Okrężnej. W ramach zadania zostanie wykonany przejazd i przejście przez Szosę Okrężną - czytamy w komunikacie przesłanym przez MZD w Toruniu.

Zadanie kosztuje 844.817,31 zł i jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu