Toruń. Sklepy w Atrium Copernicus i Toruń Plaza zostaną ZAMKNIĘTE [NOWE OBOSTRZENIA]

i

Autor: Google Street View Toruń. Sklepy w Atrium Copernicus i Toruń Plaza zostaną ZAMKNIĘTE [NOWE OBOSTRZENIA] / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Sklepy w galeriach handlowych Atrium Copernicus i Plaza zostaną ZAMKNIĘTE [NOWE OBOSTRZENIA]

2020-11-04 14:36

Rząd zamyka sklepy w galeriach handlowych. To reakcja na wzmożoną aktywność koronawirusa w Polsce. Na środowej (4.11.2020) konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki przedstawił obostrzenia, z którymi będziemy się mierzyć od najbliższej soboty. Działalności galerii takich jak Atrium Copernicus i CH Toruń Plaza będzie oganiczona do minimum. Sprawdźcie szczegóły!

Gigantyczna kolejka do testów na koronawirusa w Skawinie

Toruń. Sklepy w galeriach handlowych Atrium Copernicus i Plaza zostaną ZAMKNIĘTE [NOWE OBOSTRZENIA]

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. W środę (4.11.2020) ogłosił je premier Mateusz Morawiecki. Przypomnijmy - 4 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 692 nowych potwierdzonych przypadkach COVID-19 w kraju. Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które będą obowiązywać od najbliższej soboty (7.11.2020). Wśród nich znajdziemy m.in. ograniczenie do minimum działalności galerii handlowych, takich jak np. Atrium Copernicus i Toruń Plaza.

- Handel - w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług - informuje Kancelaria Premiera.

Czytaj także: Przerażający raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie (4.11). Ile przypadków w Kujawsko-Pomorskiem?

Spis treści

  1. Toruń. Sklepy w galeriach handlowych Atrium Copernicus i Plaza zostaną ZAMKNIĘTE [NOWE OBOSTRZENIA]
  2. Zamknięcie galerii handlowych. Nowe obostrzenia w Polsce - co jeszcze wprowadza rząd?

Zamknięcie galerii handlowych. Nowe obostrzenia w Polsce - co jeszcze wprowadza rząd?

Zmiany, które ogłosił w środę premier Morawiecki oznaczają, że w galeriach handlowych nie skorzystamy z oferty takich sklepów jak Empik czy Media Markt. To rzecz jasna nie wszystko. Nowe obostrzenia dotykają również innych dziedzin życia. Klasy 1-3 szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną (od 9 do 29 listopada).

-  Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury - teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny - czytamy w komunikacie Kancelarii Premiera. Pełną listę zmian, do których trzeba się przyzwyczaić w najbliższych dniach zamieszczamy poniżej.

- Mimo, że mamy różne poglądy, to tu powinniśmy być zgodni - epidemia jest zagrożeniem dla gospodarki i tysięcy istnień ludzkich. Chrońmy siebie nawzajem. Dzisiaj najważniejsze jest wykonywanie zaleceń sanitarnych i epidemicznych - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 439 536/6 475 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - to warto wiedzieć

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE