Toruń: Szykuje się DROGOWY ARMAGEDON? Miasto bez mostu tymczasowego

2020-05-27 20:09 KM
Tak wygląda Toruń bez przeprawy tymczasowej
Autor: MZD w Toruniu Toruń bez mostu tymczasowego. Co to oznacza dla mieszkańców?

Toruń nie będzie miał przeprawy tymczasowej, która miała pomóc w rozbudowie mostu Piłsudskiego. Powodem jest niski poziom wody w Wiśle. Czy w związku z tym, kierowcy musza się przygotować na drogowy armagedon? Władze Torunia zapewniają, że przeorganizowanie prac zapewni ruch dwukierunkowy.

Dlaczego Toruń nie będzie miał mostu tymczasowego? Wszystko przez suszę. Poziom wody w Wiśle musi wynosić przynajmniej 2,5 metra, a obecnie ma ok. 1,4 metra. 

- Tak niski stan uniemożliwia wykonanie robót. Z analiz wykonanych przez MZD i ekspertów zewnętrznych wynika, że ta tendencja się utrzyma. Nie możemy liczyć na poprawę tej sytuacji. Zastanawialiśmy się, czy nie przenieść tego zadania na inny termin, jednak generowałoby to duże koszty i nie możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie - poinformował prezydent Torunia Michał Zaleski.

Zdecydowano się zmienić zakres zadania i odstąpić od budowy przeprawy tymczasowej na czas robót głównych na moście im. Józefa Piłsudskiego. Strony (miasto reprezentowane przez MZD i wykonawca) podpisały aneks, zgodnie z którym generalny wykonawca zobowiązał się do przeorganizowania prac na moście w taki sposób, który pozwoli utrzymać dwukierunkowy ruch samochodowy i autobusowy.

- Ruch będzie się odbywał po dwóch pasach ruchu o szerokości 3 m każdy, o łącznej przepustowości nie mniejszej niż 18 500 pojazdów na dobę. Ruch rowerowy i pieszy dopuszczony będzie jedną stroną mostu - tłumaczy prezydent Torunia.

Wyłącznie mostu z ruchu będzie możliwe w godzinach nocnych (od godz. 22:00 do 5:00) w dni robocze (od poniedziałku do piątku) przy utrzymaniu ruchu wahadłowego. Ewentualne całkowite wyłączenie ruchu będzie możliwe jedynie w wybrane soboty i niedziele lub święta. - W przypadku całkowitego wyłączenia mostu z ruchu komunikacja miejska pojedzie mostem gen. Elżbiety Zawackiej - przekazuje biuro prasowe MZD w Toruniu.

Koszt inwestycji to 122 806 890 zł. Rozbudowa mostu Piłsudskiego powinna zakończyć się w listopadzie 2021 roku. Rezygnacja z mostu tymczasowego wiąże się z oszczędnościami w wysokości  3 116 820,00 zł brutto.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

 

Roboty drogowe w Toruniu - zobacz co się dzieje w mieście

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.