Toruń zaprasza na szczepienia w każdy weekend! Znamy lokalizacje i zasady

2021-06-18 13:58
Toruń zaprasza na szczepienia w każdy weekend! Znamy lokalizacje i zasady
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Toruń zaprasza na szczepienia w każdy weekend! Znamy lokalizacje i zasady

Szczepienie na koronawirusa podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? Urząd Miasta przekonuje, że Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca będzie można przyjąć preparaty firmy Johnson & Johnson, a dla młodzieży przygotowany będzie preparat BioNTech-Pfizer. Zobaczcie szczegóły i lokalizacje punktów szczepień.

Toruń zaprasza na szczepienia w każdy weekend! Znamy lokalizacje i zasady

Władze miasta Torunia po raz kolejny zapraszają na szczepienia na koronawirusa bez konieczności wcześniejszej rejestracji. - W piątek, sobotę oraz niedzielę (18, 19 i 20 czerwca) w trzech lokalizacjach w Toruniu będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Dla osób pełnoletnich dostępne będą szczepionki firmy Johnson & Johnson, a dla młodzieży preparat BioNTech-Pfizer (ten drugi tylko w sobotę i niedzielę w Muzeum Twierdzy Toruń) - czytamy w komunikacie UMT. Będzie to już kolejna okazja do zaszczepienia się bez wcześniejszego umawiania w Toruniu - podobne akcje przeprowadzano w naszym mieście czterokrotnie w maju oraz czerwcu.

Czytaj też: Toruń za pół ceny: Wraca akcja, którą kochają mieszkańcy! Gdzie szukać rabatów? [LISTA]

W najbliższy weekend - 18,19 i 20 czerwca - dawkę szczepionki będzie można przyjąć w trzech lokalizacjach:

  • Piątek (18.06), w godz. 15:00-22.00 Motoarena, ul. Pera Jonssona 7
  • Sobota (19.06), w godz. 9.00-17.00, Centrum Handlowe PLAZA, ul. Broniewskiego 90
  • Sobota (19.06), w godz. 10:00-18.00, Muzeum Twierdzy Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 23/25
  • Niedziela (20.06), w godz. 10:00-18.00, Muzeum Twierdzy Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 23/25

Ze szczepień mogą także skorzystać obcokrajowcy.

- Nastolatkowie w wieku powyżej 12 lat będą mogli skorzystać ze szczepień wyłącznie w sobotę i niedzielę w Muzeum Twierdzy Toruń - tylko tam dostępny będzie preparat Pfizera. Na miejscu będą na nich czekać lekarze, który po przeprowadzeniu badania kwalifikującego zdecydują, czy dziecko może przyjąć szczepionkę - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Torunia.

Przedstawiciele UMT przypominają o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy), a w przypadku osób nieletnich zgody rodzica na szczepienie. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego. O kolejnych terminach szczepień bez rejestracji dowiemy się niebawem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE