Szczepienia w Toruniu: władze zachwycone majówkową akcją. Prezydent chwali się liczbami i dziękuje

2021-05-04 16:01 Konrad Marzec
Koronawirus, Toruń: Zaszczep się w majówkę! Ogromne kolejki przed CKK Jordanki. Mnóstwo chętnych
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Koronawirus, Toruń: Zaszczep się w majówkę! Ogromne kolejki przed CKK Jordanki. Mnóstwo chętnych

Akcja "Zaszczep się w Majówkę" dobiegła końca w miniony poniedziałek (3.05.2021). - W ciągu 3 dni majowego weekendu torunianie wykorzystali zapas szczepionek w punkcie w CKK Jordanki do ostatniej dawki - chwali się Urząd Miasta Torunia. Zadowolenia nie ukrywa także prezydent Michał Zaleski, który dziękuje wojewodzie i mieszkańcom w mediach społecznościowych.

Szczepienia w Toruniu: władze zachwycone majówkową akcją. Prezydent chwali się liczbami i dziękuje

W ramach akcji w każdym województwie powstał specjalny punkt szczepień. Osoby z grupy wiekowej uprawnionej do szczepienia, które miały wystawione e-skierowanie, mogły, w dniach od 1 do 3 maja, bez rejestracji i umawiania się na konkretną godzinę, przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Medycy czekali na chętnych w 16 miastach w całej Polsce. W województwie kujawsko-pomorskim punkt szczepień utworzono w CKK Jordanki w Toruniu. - Zainteresowanie akcją przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Już 1 maja 2021 r. do punktu sczepień w Toruniu ustawiła się długa kolejka oczekujących. W ciągu pierwszego dnia zaszczepiły się 994 osoby. Pierwotnie planowano wykonywać około 600 szczepień dziennie, jednak, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podjął decyzję o zwiększeniu liczby dostępnych - informuje Urząd Miasta Torunia w specjalnym komunikacie. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń. Tłumy chętnych na szczepionkę. Nie przeszkadzała im ulewa [Zdjęcia]

Drugi dzień działalności punktu w CKK Jordanki zakończył się zaszczepieniem ponad 1200 osób. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych torunianie masowo zgłaszali się do szczepienia. Oczekujących wspierali żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy roznosili ciepłe napoje.

Nie słabnące zainteresowanie spowodowało, że cała pula dostępnych szczepionek została wykorzystana w ciągu trzech dni. Łącznie udało się zaszczepić 3614 osób.

- To wspaniałe informacje, potwierdzające naszą determinację w walce z wirusem! W imieniu torunian serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie Mikołaj Bogdanowicz za umożliwienie przeprowadzenia w Toruniu tej niezwykle potrzebnej akcji! To właśnie Pan Wojewoda widząc ogromne zainteresowanie szczepieniami zorganizował ponad 1100 dodatkowych dawek. Dziękuję Rzecznikowi Pana Wojewody - Panu Adrian Mól, który przez cały czas pracował z nami na pierwszej linii. Dziękuję personelowi medycznemu, Przychodni Lekarskiej Świat Zdrowia Grupa NEUCA i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację szczepień. Słowa podziękowania kieruję także do żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pod dowództwem pułkownika Krzysztofa Stańczyka. Dzięki WOT byliśmy w stanie sprawnie i skutecznie przeprowadzić tę niełatwą operację, a oczekujący byli pod stałą opieką. I wreszcie dziękuję wszystkim zaszczepionym za podjęcie słusznej decyzji! 4 maja Toruniu rozpoczną pracę dwa stałe Punkty Szczepień Powszechnych, przy CT Park oraz na terenie kortów tenisowych Na Skarpie - napisał na Facebooku prezydent Michał Zaleski.

Toruń w pigułce:

Majówkowe szczepienia mobilne na Placu Zamkowym w Lublinie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE