Toruń. Tłumy chętnych na szczepionkę. Nie przeszkadzała im ulewa [Zdjęcia]

Toruń. Tłumy na szczepieniu podczas majówki [ZDJĘCIA]
Autor: P. Lampkowski/SE Toruń. Tłumy na szczepieniu podczas majówki [ZDJĘCIA]

Tłumy chętnych na szczepienie w Toruniu w niedzielę, 2 maja. Nie odstraszył ich nawet ulewny deszcz! 994 osoby zostały zaszczepione w Toruniu w pierwszym dniu akcji "Zaszczep się w majówkę". Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że chyba nikt nie spodziewał się aż takiego zainteresowania. W niedzielę, 2 maja również pojawiło się sporo chętnych, których nie odstraszył ulewny deszcz. W Toruniu punkt szczepień w ramach ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę" zlokalizowano przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Spis treści

  1. Toruń. Chętnych na szczepionkę przeciw COVID-19 nie odstraszył deszcz
  2. Szczepienie przeciw COVID. W Toruniu czeka 6 zespołów
  3. Kujawsko-Pomorskie. 300 punktów szczepień

Toruń. Chętnych na szczepionkę przeciw COVID-19 nie odstraszył deszcz

Zainteresowanie przyjęciem szczepionki w ramach akcji „ Zaszczep się w majówkę” jest bardzo duże. Tylko w sobotę, 1 maja zaszczepiło się w Toruniu 994 osoby. W niedzielę, 2 maja również pojawiło się sporo chętnych, których nie odstraszył ulewny deszcz. Pierwotnie do punktu szczepień przy CKK Jordanki miało trafić 2500 szczepionek, które przeznaczone były na cztery dni (akcja zakończy się 4 maja). Rząd zdecydował jednak, z uwagi na zainteresowanie akcją w całej Polsce, że do każdego z punktów trafi o 1000 dawek więcej.

Zobacz też: Toruń. "Satanistyczna orgia" pod Radiem Maryja! Co na to ojciec Rydzyk? [zdjęcia]

Szczepienie przeciw COVID. W Toruniu czeka 6 zespołów

Podczas majówki, aż do wtorku 4 maja 2021 r. można, bez wcześniejszej rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Sześć zespołów szczepiących z Przychodni Lekarskiej "Świat Zdrowia" czeka na chętnych od 9.00 do 18.00. Skorzystać ze szczepienia mogą osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji, które posiadają e-skierowanie, Jak informuje Urząd Miasta Torunia, każdego dnia akcji "Zaszczep się w majówkę" podczas ostatniej godziny, tj. od godziny 17 do 18 ze szczepienia będzie mógł skorzystać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Na miejscu obecny będzie lekarz, który przeprowadzi kwalifikację do szczepienia. Cała procedura odbędzie się według norm i zasad obowiązujących w każdym innym punkcie szczepień. Aby proces przebiegał sprawniej - warto przyjść na miejsce z wypełnioną ankietą

Kujawsko-Pomorskie. 300 punktów szczepień

W województwie kujawsko-pomorskim działa ponad 300 punktów szczepień. "Od 4 maja w Toruniu czynne będą nowe dwa punkty powszechne – w CT Park przy ul. Bydgoskiej i w hali tenisowej na osiedlu Na Skarpie", przekazuje magistrat. – Jesteśmy gotowi do uruchomienia obu punktów, które czynne będą codziennie przez 12 godzin. Obecnie w Toruniu wykonywanych jest 4500-5000 szczepień tygodniowo, a te dwa nowe punkty powszechne zwiększą ten potencjał o 100 procent  – poinformował prezydent Michał Zaleski. Łącznie w całym województwie powstanie 28 powszechnych punktów szczepień.

Wojewoda mazowiecki o szczepieniach w majówkę na pl. Bankowym
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE